INFO

Plac Rynek 1/1,
11-510 Wydminy

Super User
Kategoria:

Mijające lato, pozwoliło na realizację kilku ciekawych projektów sportowych, które miały na celu zmniejszenie skutków wcześniejszych izolacji. Wakacyjna Akademia Orlika 2020, wspierana przez Gminę Wydminy oraz Ministerstwo Sportu i Instytut Sportu – Państwowy Instytut Badawczy skupiła w swoich działaniach ponad 100 dzieci z Gminy Wydminy, które miały możliwość udziału w stacjonarnych półkoloniach oraz systematycznych zajęciach sportowych. Dodatkowo, wychowankowie naszego uczniowskiego klubu sportowego, mieli możliwość szlifowania formy podczas zgrupowania w Kudowie Zdrój.

Czytaj więcej: Sportowe lato wychowanków LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy.
Admin
Kategoria:

Po dwudniowej przerwie, z dniem 25 września rozpoczęliśmy drugi etap projektu. W tej części to młodzież polska jest inicjatorami działań. Dzisiaj mieliśmy bardzo owocny dzień w trakcie, którego odbyły się warsztaty muzyczne w plenerze pod okiem trenera i opiekunów. Podczas wspólnego muzykowania nagraliśmy piosenkę.

Później połączyliśmy się z młodzieżą ukraińską i ich opiekunami i poruszyliśmy kwestie dialogu międzykulturowego. Jest to istotna kwestia naszych spotkań, gdyż różnorodność kulturowa, społeczna, językowa i religijna są kluczowe dla przyszłości Europy i jej mieszkańców. Nawiązany dialog pozwolił na poznanie wspólnych wartości łączących nasze społeczeństwa. Wymienialiśmy się poglądami, rozmawialiśmy o edukacji, kulturze i panujących zasadach.

Dialog międzykulturowy jest procesem dwukierunkowym, w którym obie strony czerpią korzyści, dlatego pragniemy, by kolejne dni trwania projektu były nauką i inspiracją. Przed nami wiele ciekawych zajęć m.in. warsztaty fotograficzne, trening przy pomocy notatek wizualnych, czy wirtualna wycieczka po naszej gminie.

 

„Wyłączną odpowiedzialność za treść publikacji ponosi wydawca. Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej nie odpowiadają za wykorzystanie tych informacji w jakikolwiek sposób.”

Logo PURWM PL UKR

Super User
Kategoria:

REGULAMIN KONKURSU

Na projekt profilaktycznej zabawki przytulanki.

Pod honorowym patronatem

Radosława Króla ,Wójta Gminy Wydminy.

Ten wyjątkowy konkurs adresowany jest do uczniów

i nauczycieli ze szkół ZSO Wydminy oraz SP Gawliki Wielkie.

pn: zaprojektuj W Y D M I N I S I A

„Na troski i smutki przytulaczek malutki”

,,Wydminiś przytuli Cię nie od dziś”  

Czytaj więcej: Zaprojektuj „W Y D M I N I S I A” ,,Wydminiś przytuli Cię nie od dziś’’