INFO

Plac Rynek 1/1,
11-510 Wydminy

Anna
Odsłony: 126

Ideą konkursu jest wyróżnienie oryginalnych przedmiotów, które jednocześnie kojarzą się z Warmią i Mazurami oraz stanowią atrakcyjną pamiątkę z wizyty w naszym regionie. 

Pamiątki są ważnym elementem promocji województwa, kreują jego pozytywny wizerunek. Przygotowane prace muszą nawiązywać do atrakcji i tradycji Warmii i Mazur oraz czerpać inspiracje z ich kultury ludowej, historii i przyrody. Technika wykonania jest dowolna, może to być m.in. rzeźba i płaskorzeźba, grafiki, plecionkarstwo, kowalstwo artystyczne, wytwory rękodzieła artystycznego. 

Ostateczny termin składania prac upływa 20 czerwca 2021 r. Laureaci otrzymają nagrody pieniężne w łącznej kwocie 10 tys. zł. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 czerwca 2021 roku. W ubiegłym roku na konkurs wpłynęło blisko ponad 40 prac z całej Polski. Pierwsze miejsce zajęła Natalia Łuczyńska za pracę „Kubki żeglarskie Warmii i Mazur w kuferku”.

Konkurs składa się z dwóch etapów - oceny przez komisję konkursową (do 15 lipca), a następnie oceny przez internautów (od 16 do 31 sierpnia).

- Ta inicjatywa organizowana jest przez nasz samorząd od 2007 roku - tłumaczy Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa. - Do tej pory wpłynęło łącznie blisko 600 prac. Cieszymy się, że możemy współpracować z artystami nie tylko z naszego regionu, ale również z całej Polski. I każde dzieło jest ściśle związane z każdym zakątkiem Warmii, Mazur i Powiśla, które są przecież bardzo zróżnicowane pod wieloma względami.

DO POBRANIA:
- Regulamin konkursu
- Karta zgłoszenia

Kategoria: