23 lipca w Dziwnowie odbył się XVIII Międzynarodowy Bieg Cztery Mile Jarka

23 lipca w Dziwnowie odbył się XVIII Międzynarodowy Bieg Cztery Mile Jarka, który w tym roku był częścią odbywającego się tam Festiwalu Gwiazd Sportu. W nadmorskiej scenerii najszybsi okazali się biegacze z Mazur. Bieg wygrał Bartek Osior, a wśród pań triumfowała Beata Pokrzywińska-Osior.

Cztery Mile Jarka to coroczny bieg organizowany dla upamiętnienia śmierci Jarosława Marca. Polski sprinter osiemnaście lat temu zginął tragicznie w czołowym zderzeniu samochodów w okolicy Międzyzdrojów. W aucie jadącym z naprzeciwka śmierć ponieśli wtedy wybitni polscy olimpijczycy, kulomiot Władysław Komar i tyczkarz Tadeusz Ślusarski.

Każdego roku w tej wakacyjnej imprezie udział bierze około 200 osób z całego kraju. Sercem biegu jest plaża w Dziwnowie. Trasa o długości 9 436 m w pierwszej części przebiega przez zatłoczone ulice miasta. Po nawrocie zwodnicy zbiegaja w kierunku morza i ponad czterokilometrowy

13735216 1292855820744250 739979118 n

 odcinek w kierunku mety biegną po plażowym piasku. Właśnie w tym miejscu, przy głośnym dopingu turystów rozstrzygały się końcowe losy rywalizacji. Bartek Osior decydujący atak przeprowadził na szóstym kilometrze i z czasem 33:18 zwyciężył w całym biegu. Najszybszą kobietą okazała się Beata Pokrzwińska-Osior, która o ponad trzy minuty wyprzedziła swoją rywalkę. 

Dla biegającego małżeństwa z Wydmin był to ostatni sprawdzian przed Biegiem Świętego Dominika, w ramach którego rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Mężczyzn w biegu na 10000m. Impreza odbędzie się 6 sierpnia na Targu Węglowym w Gdańsku. 

{AG rootFolder=”/images/sampledata/bartek” thumbWidth=”120″ thumbHeight=”70″ thumbAutoSize=”height” arrange=”priority” backgroundColor=”ffffff” foregroundColor=”808080″ highliteColor=”fea804″ frame_width=”500″ frame_height=”300″ newImageTag=”0″ newImageTag_days=”7″ paginUse=”1″ paginImagesPerGallery=”30″ albumUse=”1″ showSignature=”1″ plainTextCaptions=”1″ ignoreError=”1″ ignoreAllError=”0″ template=”classic” popupEngine=”slimbox”}Bartek{/AG}

Przewiń do góry
Skip to content