30-LECIE WOLNYCH WYBORÓW

27 maja obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego. W tym roku mamy szczególny powód do świętowania, przypada bowiem jubileusz 30-lecia pierwszych wyborów do rad gmin oraz ustawy o samorządzie terytorialnym.

 

Dzięki powołaniu samorządu terytorialnego możliwe było zdecentralizowanie zarządzania krajem, a obywatele uzyskali prawo współdecydowania o swojej Małej Ojczyźnie. Nasza Gmina jest tego najlepszym przykładem – za sprawą zmian oraz przy wykorzystaniu możliwości pozyskiwania środków zewnętrznych, diametralnie odmieniła swoje oblicze.

Dziękuję wszystkim Samorządowcom zaangażowanym w pracę na rzecz Gminy Wydminy, jestem też wdzięczny Mieszkańcom za aktywne uczestnictwo w życiu społecznym oraz korzystanie z przywileju demokracji, jakim jest udział w wyborach samorządowych. Za sprawą Waszej aktywności możliwa jest poprawa jakości życia całej naszej społeczności.

Tę wyjątkową okazję do świętowania jubileuszu skomplikowała epidemia koronawirusa. Ze względu na wysokie ryzyko epidemiologiczne wszelkie planowane uroczystości odbędą się w terminie późniejszym. Harmonogram wydarzeń jubileuszowych zostanie opublikowany po ustaniu niesprzyjających warunków.

Wójt Gminy Wydminy

Radosław Król

Przewiń do góry