65 tysięcy złotych przekazano na stypendia

7EB216054F584D2FA266A65CE6964F4CW roku akademickim 2016/2017  mija już siedem lat odkąd Stowarzyszenia „ Echo Wydmin” i „Teraz Sucholaski” realizują program stypendiów pomostowych dla studentów I roku studiów wyższych . W tym okresie przyznano już 63 stypendia w wysokości 5000 zł dla każdego studenta z naszego regionu, spełniającego odpowiednie warunki.

Podstawowym warunkiem jest dobry wynik osiągnięty podczas egzaminu maturalnego, dochód na jedną osobę w rodzinie nie przekraczający 1300 zł netto oraz zameldowanie w miejscowości poniżej 20 tys. mieszkańców. 28 grudnia  2016 roku wręczono certyfikaty przyznania stypendiów  dla 13 osób z powiatu giżyckiego i węgorzewskiego. Stowarzyszenia „Echo Wydmin” i   „Teraz Sucholaski” w przypadku braku odpowiednich kandydatów z naszego powiatu, w wyniku wieloletniej już współpracy z Mazurską Fundacją Edukacyjną „Bonus Pastor”  przekazują niewykorzystane stypendia dla młodzieży z powiatu węgorzewskiego.

W tegorocznej edycji Programu Stypendiów Pomostowych przyznano 2 stypendia w gminie Wydminy, 1- w gminie Miłki, 2- w gminie Kruklanki oraz 7 stypendiów w powiecie węgorzewskim. W tym roku po raz pierwszy w realizację programu włączył się Zarząd Powiatu w Giżycku przekazując nam kwotę 5,4%

wysokości stypendiów dla trzech osób. Mała to kwota –  ale za każdą dziękujemy w imieniu młodzieży. Dla przykładu podajemy, że Urząd Gminy Wydminy już od lat dotuje stypendia w wysokości 9%.

W spotkaniu w dniu 28 grudnia obok stypendystów , którzy przybyli razem z rodzicami, uczestniczyli wójt gminy Wydminy Radosław Król, z-ca wójta Mara Dolecka, prezes Zarządu Fundacji „Bonus Pastor” Dariusz Wasilewski, ambasador Fundacji, dyrektor Szpitala Psychiatrycznego w Węgorzewie Agnieszka Szałko oraz członkowie Zarządu Fundacji Marianna Putkowska i Andrzej Kolasa. Na terenie gminy Wydminy PSP prowadzony jest pod honorowym patronatem Marii Doleckiej.

Wszystkim stypendystom  gratulujemy i życzymy sukcesów podczas studiów. Tegorocznych maturzystów zachęcamy do wytężonej nauki i kontaktu z naszymi stowarzyszeniami – też możecie uzyskać stypendium w wysokości 5000zł podczas nauki na I roku studiów. Dla studentów osiągających dobre wyniki w nauce na dalszych latach studiów (łącznie ze studiami doktoranckimi) istnieje również możliwość otrzymania stypendium.

{gallery}kamil{/gallery} 

Przewiń do góry
Skip to content