9 lipca zakończył się pierwszy etap projektu finansowanego ze środków Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży.

Polsko ukraińska wymiana młodzieży

9 lipca zakończył się pierwszy etap projektu finansowanego ze środków Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży. Przez dziesięć dni młodzież z Polski i z Ukrainy wspólnie uczestniczyła w warsztatach, wieczorach kulturalnych, zajęciach integracyjnych i praktycznych. Nabyte umiejętności grupa miała szanse wykorzystać w plenerze dzięki zaplanowanym licznym atrakcyjnym działaniom takim jak: wyprawa rowerowa, gra plenerowa Paintball, spływ kajakowy, żagle, park linowy, czy wspólnie zorganizowany występ artystyczny w Rajgrodzie.

 

Każdy dzień spotkania młodzieży polsko – ukraińskiej owocował w nowe doświadczenia i przeżycia. Pomimo różnic głównie kulturowych i bariery językowej grupa dziewcząt i chłopców wypracowała wspólną taktykę, pokonała granice i zintegrowała się.

Ostatniego dnia nastąpiła ewaluacja projektu, która przyniosła podsumowanie działań. Uczestnicy zarówno z Polski jak i z Ukrainy ocenili program pozytywnie. Wspólna inicjatywa okazała się strzałem w dziesiątkę. Jest to dla nas dodatkowa motywacja do zaangażowania się i tworzenia kolejnych dobrych projektów, gdyż spotkania ludzi różnych narodowości służą wzajemnemu poznaniu i nauce, nabywaniu nowych umiejętności, opracowywaniu pomysłów na przyszłą współpracę, budowaniu więzi i łączenia narodów.

„Wyłączną odpowiedzialność za treść publikacji ponosi wydawca. Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji nie odpowiada za wykorzystanie tych informacji w jakikolwiek sposób.”

{gallery}2019/inne/8{/gallery}

Przewiń do góry