70 % ZWOLNIENIE Z PODATKU DLA INWESTUJĄCYCH ZAKŁADÓW PRODUKCYJNYCH

Polska Strefa Inwestycji to rządowy program wspierania nowych inwestycji, w ramach którego przedsiębiorcy mogą skorzystać z pomocy publicznej w postaci zwolnienia z podatku dochodowego. Wsparcie dotyczy głównie przedsiębiorstw produkcyjnych i świadczących nowoczesne usługi dla biznesu.

Wsparcie polega na tym, że przedsiębiorca, który przeprowadzi inwestycję zostaje zwolniony z podatku dochodowego w kwocie 70% wartości przeprowadzonej inwestycji. Polska Strefa Inwestycji jest programem powszechnym, co oznacza, że otrzymanie wsparcia nie zależy od subiektywnej oceny jakiegokolwiek organu, a jedynie od spełnienia przewidzianych prawem warunków. Wsparcie można otrzymać niezależnie od tego kto i gdzie inwestuje. Uwaga. Do wsparcia nie kwalifikują się producenci rolni. W przypadku gminy Wydminy minimalna wartość inwestycji kwalifikująca do uzyskania wsparcia wynosi 1 200 000 zł.

Polska Strefa Inwestycji zastąpiła program Specjalnych Stref Ekonomicznych i posiada wszystkie ich zalety a dodatkowo, w nowym programie wprowadzono między innymi szereg rozwiązań dostosowujących go do zmian zachodzących na rynku gospodarczym oraz poprawiających dostępność oferowanej pomocy.

Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa S.A. organizuje w każdy czwartek sierpnia i września 2020 r. o godz. 10:00 cykliczne wideokonferencje informacyjne na temat Polskiej Strefy Inwestycji.

Aby poznać szczegółowe informacje o Polskiej Strefie Inwestycji wystarczy zarejestrować się na wybrany przez siebie dogodny termin, a następnie dołączyć w określonym terminie do spotkania. Formularz rejestracyjny (jak i inne informacje na temat PSI) jest dostępny na stronie internetowej pod adresem:

webinarium

Dołączenie do konferencji jest bardzo łatwe – w określonym terminie wystarczy kliknąć w link przesłany na adres email podany w trakcie rejestracji lub sam link skopiować do paska adresu przeglądarki internetowej, a następnie akceptować pojawiające się komunikaty. Wymagania sprzętowe są niewielkie – do interaktywnego uczestnictwa wystarczy komputer z dowolnym systemem operacyjnym wyposażony w mikrofon, głośniki i kamerę internetową oraz dostęp do Internetu. W przypadku gdy ktoś nie chce aktywnie uczestniczyć w spotkaniu wystarczy komputer wyposażony w głośniki.

Przewiń do góry
Skip to content