Aktywny Dzień Dziecka w formie Mini Mundialu 2019 w Dobrym Mieście

Tegoroczny Dzień Dziecka (01.06.2019), upłynął młodym piłkarzom z Wydmin na wojewódzkim turnieju piłki nożnej U-12. Rozgrywki, organizowane przez samorząd Dobrego Miasta i Fundację im. Piotra Karpiniuka zgromadziły szesnaście zespołów, które po losowaniu zostały przydzielone do określonych reprezentacji. Wychowankowie LUKS ZSO Wydminy tego dnia występowali w trykotach drużyny Anglii.

 

Zmagania grupowe rozpoczęliśmy od pewnego zwycięstwa z Portugalią (SKS Szczytno) i wygranej z Holandią (Mini Soccer Academy Mrągowo). Po zapewnieniu sobie awansu z pierwszego miejsca, przegraliśmy zdecydowanie z ekipą Urugwaju (MKS Korsze). Na tym etapie rozgrywek udało się nam wywalczyć dwa wyróżnienia indywidualne, które zostały przyznane Bartkowi Rolnik i Dawidowi Waleriańskiemu.

W meczu ćwierćfinałowym trafiliśmy na Brazylię (Stomil Olsztyn), która ostatecznie wygrała turniej. Mimo wyrównanego spotkania przegraliśmy z ekipą ze stolicy Warmii i Mazur. W ten sposób trafiliśmy do finału B rozgrywek. Dwa kolejne mecze z reprezentacjami Polski (AP Olsztyn) i Chorwacji (Jeziorak Iława), to ponownie popisowy występ naszego zespołu. Wygrane, które zapewniają zwycięstwo w finale B i zajęcie dobrego piątego miejsca w stawce szesnastu zespołów.

Dzień wcześniej (31.06.2019), sportowcy z Gminy Wydminy, uczestniczyli w półfinale mistrzostw województwa WMZPN w kategorii Orlik. Kolejny turniej eliminacyjny został rozegrany na Stadionie Gminnym w Wydminach. Mimo zwycięstwa z MKS Korsze i Mini Soccer Academy Mrągowo oraz porażki z Vęgorią Węgorzewo, nie udało się nam awansować do fazy finałowej rozgrywek 09.06.2019). Po trzech meczach, trzy zespoły miały po dwa zwycięstwa i jedną porażkę na koncie, ale to nasza drużyna miała najsłabszy bilans bramkowy. Cieszy udział w mocnej i ciekawej grupie, z której aż trzy zespoły stanęły na podium finału wojewódzkiego Warmińsko Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. Gratulujemy.

Dofinansowanie udziału młodych sportowców we współzawodnictwie sportowym, odbyło się ze środków przeznaczonych m.in. przez Gminę Wydminy.

                                                                                                                                                                                                             

Marek Ostrowski, Ewelina Ostrowska

Fot: Marek Ostrowski

{gallery}2019/Sport/17{/gallery}

Przewiń do góry