„ANTYMINA – nie daj się wysterować na minę”

W Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wydminach w dniu 26 marca 2015 roku dzięki wsparciu dyrektor szkoły pani Elizie Szwed oraz nauczycieli i pracowników szkoły, młodzież z Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego mogła uczestniczyć w programie artystycznym o tematyce profilaktyki uzależnień: „ANTYMINA – nie daj się wysterować na minę”, który przeprowadzili członkowie zespołu hiphopowego KOLAH/POISON.

 

Raper Mirosław Kolczyk – „Kola” wraz ze swoim zespołem zaprezentował kilka swoich muzycznych kawałków. Ale nie sam rap był tu ważny, ważne było wysłuchanie kilku historii z życia rapera i jego przyjaciół. To właśnie przekaz zawarty w opowiadaniach był kluczowym elementem spotkania z młodzieżą. Całość wypowiedzi jak i rapu można uznać za wskazówki, które pokazują ”jak nie wpakować się na minę” i nie wpaść w sidła uzależniania, co robić w życiu aby przeżyć je z dala od świata narkotyków i innych używek. Na koniec wszyscy uczestnicy wzięli udział we Freestyle polegającym na „podrzucaniu” pomysłów do rapowania.

Zespół KOLAH/POISON gościł w Wydminach na zaproszenie Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Zapobiegania Narkomanii oraz funkcjonariuszy Policji w Giżycku sierżanta sztabowego Daniela Romańczyka i sierżanta sztabowego Karola Romanowicza.

{gallery}projekty/antymina{/gallery}

Przewiń do góry