ASTI CUP 2019

Bardzo dobrze, zakończyły się zmagania podczas rozgrywanego w Olecku (7-8 grudnia 2019), turnieju halowej piłki nożnej ASTI CUP 2019. Młodzi piłkarze z Gminy Wydminy, z powodzeniem walczyli o końcowy sukces. Ta predyspozycja, kilka dni później, przełożyła się na pozytywny wynik konsultacji Mobilnej Akademii Młodych Orłów PZPN. Spotkanie odbyło się w giżyckiej hali Centralnego Ośrodka Sportu (10.12.2019). Trzy dni później, podczas gali Warmińsko Mazurskiego Związku Piłki Nożnej, zorganizowanej w hotelu Mercure w Mrągowie (13.12.2019) otrzymaliśmy Certyfikat Szkółki Piłkarskiej Polskiego Związku Piłki Nożnej.

 

            Możliwość udziału w turnieju, w funkcjonalnej hali LEGA w Olecku, zapewniliśmy sobie w ostatniej chwili zastępując drużynę z Kowna. Ta sytuacja okazała się bardzo szczęśliwa dla naszego zespołu, który zwyciężył w zawodach. Dwudniowa impreza, rozpoczęła się od zwycięstwa z mocno osłabionym zespołem Vęgorii Węgorzewo. Drugie spotkanie, to nieudana potyczka z zespołem Wigry Suwałki II, które przegraliśmy na skutek słabej skuteczności pod bramką rywali. Dzień pierwszy zmagań piłkarskich, zakończyliśmy jednak z dużym rozmachem, pokonując zdecydowanie Victorię Gdańsk i Czereś Sport z Olsztyna.

Na półmetku zmagań sportowych, byliśmy na dobrym drugim miejscu i z nadziejami medalowymi, mogliśmy wrócić do domów na zasłużony odpoczynek. Niedzielne występy, rozpoczęliśmy od pewnej wygranej z Reprezentacją Olecka i ze spokojem mogliśmy przygotowywać się do meczu z liderującą ekipą suwalskich Wigier I. Początek tego spotkania, to niestety spory brak pewności siebie i duży respekt przy dużej pewności siebie rywala. W momencie, kiedy przegrywaliśmy 0:3, niespodziewanie nabraliśmy większej pewności siebie. Mimo dużej klasy zespołu z Podlasia, nie zrezygnowaliśmy z dalszej walki. Przydało się ogranie z wcześniejszych turniejów oraz umiejętności indywidualne poszczególnych zawodników i odpowiedzialność drużynowa. Mecz zakończył się naszą wygraną 7:6 i przed ostatnim spotkaniem, trafiamy na pierwszą pozycję w klasyfikacji końcowej turnieju. Nasze zmagania, w ośmiozespołowym turnieju, kończyło spotkanie z litewskim Kybartu Jauste. Zwycięstwo dawało nam złoty medal w rozgrywkach ASTI CUP. Niestety, trochę standardowo, rozpoczęliśmy od szybkiej straty bramki i nerwowej atmosfery w początkowej fazie meczu. Poprawa koncentracji spowodowała, że spotkanie udaje się nam w miarę pewnie wygrać i przy identycznym dorobku punktów, wyprzedzamy Wigry Suwałki I, korzystniejszym bilansem bezpośredniego spotkania, które wygraliśmy. Dodatkowo, otrzymaliśmy dwa wyróżnienia indywidualne dla Najlepszego Obrońcy i MVP turnieju ASTI CUP 2019.

            Kilka dni później (10.12.2019), dziesięciu wychowanków naszego uczniowskiego klubu, miało okazję uczestniczyć w konsultacjach Mobilnej Akademii Młodych Orłów PZPN w Giżycku. Dobra postawa, została pozytywnie oceniona przez koordynatorów wojewódzkich programu oraz przedstawiciela Polskiego Związku Piłki Nożnej. Pan Robert Kądzior, prywatnie tato reprezentanta Polski Damiana Kądziora, uczestnika rozgrywek Ligi Mistrzów w barwach chorwackiego Dynama Zagrzeb, przekazał naszym najmłodszym wychowankom dwa istotne kierunki rozwoju osobowościowego młodego piłkarza, mówiąc o „pokorze” i „skromności”.

            Mało szczęśliwe, okazały się nasze występy podczas rozgrywanego w Korszach (14.09.2019) półfinału wojewódzkiego Mistrzostw Polski U11. Mimo, że do ostatniego meczu, wszystko zależało od nas samych, nie udało się nam awansować do najlepszej szóstki w województwie. Słabsza postawa w przegranym spotkaniu z Żuri Olsztyn, brak szczęścia i problem z połączeniem umiejętności indywidualnych z grą zespołu w remisowym meczu z MKS Korsze, to początek naszego występu. W meczu numer trzy, mieliśmy przebłysk nadziei i wiary we własne możliwości, wygrywając pewnie z Huraganem Morąg. Niestety w meczu ze Stomilem Olsztyn, widoczne były już braki
w niemal każdym elemencie sztuki piłkarskiej. Błędy taktyczne i techniczne, poparte były słabą postawą mentalną. Wpływ na taką dyspozycję, miał z pewnością brak trójki powołanych kolegów, którzy z powodu kontuzji, kary rodzicielskiej czy niewiadomych przyczyn, nie stawili się na zbiórce najważniejszego w tym sezonie turnieju halowego w kategorii U11. Mimo wielu przeciwności, to do nas należał los awansu w ostatnim spotkaniu z ełcką Roną 03. Mecz, który musieliśmy wygrać, zremisowaliśmy po słabej postawie sędziowskiej. Na pocieszenie, pozostaje fakt awansu o jeden szczebel rozgrywkowy wyżej, niż to miało miejsce w zeszłorocznej edycji turnieju o Puchar Prezesa PZPN Zbigniewa Bońka. Miejsce w pierwszej dziesiątce w województwie warmińsko – mazurskim, jest również sporym osiągnięciem, które pozostawia jednak spory niedosyt wśród młodych sportowców. Miejmy nadzieję, że będzie to impuls do jeszcze większego zaangażowania w naukę oraz treningi drużynowe i indywidualne.

            Takim impulsem, będzie z pewnością uroczyste wręczenie Certyfikatu nadanego przez Polski Związek Piłki Nożnej dla naszego uczniowskiego klubu sportowego na dwa kolejne sezony. Sporo pracy, czeka całą ekipę związaną z najmniejszą w Polsce szkółką z certyfikatem PZPN. Najbliższe sprawdziany, odbędą się podczas Świątecznego Turnieju Integracyjnego, który odbędzie się w czwartek 19 grudnia br. w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wydminach. Początek zmagań o godzinie 16.00. Koniec roku, upłynie nam na udziale w świątecznym turnieju o Puchar Łukasza Brozia w kategoriach U10 i U11 (Giżycko, 28.12.2019)

            Korzystając z okazji chciałbym podziękować wszystkim osobom, które zaangażowały się we wsparcie mojej osoby w konkursie Warmińsko Mazurskiego Związku Piłki Nożnej w Olsztynie. Mimo wygranej w pierwszym etapie konkursu, komisja klubowa oraz przedstawiciele WMZPN i delegaci PZPN zdecydowali o zwycięstwie trenera z Olsztyna. Dla mnie udział w gali był sporym osiągnięciem i tym bardziej dziękuję, że mogłem tego dnia osobiście odebrać ważniejszą dla mnie nagrodę drużynową w postaci Certyfikatu Szkółki Piłkarskiej PZPN.

            Życzę Państwu zdrowych i szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym 2020 roku.

Marek Ostrowski     Zdjęcia – Robert Kasprowicz

{gallery}2019/Sport/33{/gallery}

Przewiń do góry
Skip to content