Awans do finału wojewódzkiego XIX ogólnopolskiego turnieju PZPN „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

Wychowankowie zespołów chłopięcych, piłki nożnej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wydminach awansowali do wiosennej, wojewódzkiej edycji turnieju w dwóch kategoriach wiekowych U-10 i U-12. Po eliminacjach gminnych (19.10.2018) młodzi piłkarze we własnej hali okazali się bezkonkurencyjni w zmaganiach z SP z Rynu, SP 3 z Giżycka i SP w Staświnach. Do kolejny krok do występu 2 maja 2019 w finale na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie.

 

                Eliminacje gminne zgromadziły 40 adeptów piłki nożnej, którzy mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności 19 października br. na Orliku w Wydminach. Po zaciętych i emocjonujących meczach wybranych zostało 20 zawodników, którzy uzyskali możliwość gry w kolejnym etapie turnieju.

                Mało korzystne warunki pogodowe, zmusiły organizatorów do przeniesienia turniejów eliminacyjnych na poziomie powiatowym do hali sportowej ZSO w Wydminach. W kategorii U – 10 mogliśmy oglądać w akcji trzy ekipy, a w starszej U – 12 cztery kolejne zespoły.

Rywalizacja w starszej grupie rozpoczęła się od zwycięstwa SP z Rynu nad SP 3 z Giżycka. W kolejnym spotkaniu, gospodarze poradzili sobie z Aniołami ze Staświn. Drugą kolejkę meczy, w tej kategorii wiekowej otworzył mecz pomiędzy ekipą ZSO Wydminy a szkołą podstawową z Rynu. W spotkaniu kolejnym oglądaliśmy w akcji uczniów
z SP 3 i SP w Staświnach. Po tej fazie turnieju po trzy punkty mogły dopisać sobie zespoły z Wydmin i Giżycka. Ostatnią odsłoną turnieju powiatowego była potyczka gości z Rynu
i Staświn, w konfrontacji której lepsi okazali się ci pierwsi. W ostatnim spotkaniu uczniowie z Gminy Wydminy wygrali pewnie z kolegami z Giżycka zapewniając sobie komplet punktów i ustalając kolejność w tabeli na swoją korzyść. Miejsce drugie przypadło szkole podstawowej z Rynu. Na najniższym stopniu podium uplasował się zespół z SP3 z Giżycka.

                W młodszej kategorii U – 10, mogliśmy oglądać zmagania chłopców z roczników 2009 i 2010. Tutaj, podobnie jak w starszej kategorii wiekowej bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy ZSO Wydminy, którzy wygrali swoje wszystkie spotkania.

Ofensywne i zespołowe akcje zdecydowały o końcowym sukcesie. Oba zespoły z Wydmin zdobyły łącznie 83 bramki tracąc tylko 5 goli. Wynik imponujący, pozwolił na uzyskanie
w pięciu spotkaniach średniej ponad 16 goli.

Cichym bohaterem rozgrywek okazały się również ekipy „Aniołów” ze szkoły podstawowej w Staświnach. Mimo niewielkiej możliwości selekcyjnej, zespoły „odważyły się” na udział w eliminacjach, zostawiając za sobą wiele szkół z powiatu giżyckiego, które nie zgłosiły swojego udziału lub wycofały się z rozgrywek. Warto pamiętać, że w młodszej kategorii wiekowej, to właśnie zespół ze Staświn stanął na najniższym stopniu podium podczas turnieju w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wydminach.

   Marek Ostrowski
Fot: Marek Ostrowski

{gallery}2018/sport/30{/gallery}

Przewiń do góry
Skip to content