Bardzo dobre zakończenie sezonu przez wychowanków LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy.

Ostatnie dni, to prawdziwy piłkarski maraton w wykonaniu młodych sportowców z Gminy Wydminy. Występ w rozgrywkach mistrzowskich, na stadionie Jagiellonii w Białymstoku i udział w rozgrywkach Mini Mundial 

w Dobrym Mieście to główne akcenty tego okresu startowego. Intensywny początek miesiąca, rozpoczęliśmy jednak od świetnego turnieju
w Mikołajkach oraz udziału w rozgrywkach Moje Małe Mistrzostwa 2018

w Wydminach. Wśród najważniejszych wydarzeń, nie można pominąć kompletu punktów w turnieju ligi Orlik rozgrywanego w Ełku, gdzie zawodnicy LUKS ZSO Wydminy ograli zespoły Rony 03 Ełk i Śniardw Orzysz.

            Dzień dziecka połączony z turniejem piłki nożnej to doskonały pomysł na aktywne spędzanie czasu wolnego. Jeżeli dodać do tego, wyśmienitą organizację przez władzę Mikołajek i rodziców zgromadzonych wokół KS Kłobuk Mikołajki oraz rejs statkiem, to nie trzeba przypominać, że tego dnia wygranymi były wszystkie dzieci. W Mikołajkach (2.06) mieliśmy okazję spotkać się z wieloma ciekawymi zespołami m.in. z naszego województwa ale również z Warszawy czy Łomży. Nieco lepszą postawą, wykazali się zawodnicy z młodszej ekipy U-9, którzy na swoim koncie zanotowali pięć zwycięstw, jedną porażkę i jeden remis. Tego dnia, wynik sportowy stanowił jedynie dodatek do wielu ciekawych atrakcji.

Dzień później, na Stadionie Gminnym w Wydminach (3.06), swoje umiejętności mieli okazję zaprezentować najmłodsi adepci futbolu z naszego teamu. Moje Małe Mistrzostwa 2018, organizowane przez Akademię 2012 z Suwałk, stanowiły niewątpliwe urozmaicenie Wydmińskich Dni Rodziny, a gra dzieci pozwalała im i ich rodzinom na wiele radości. Wydminianie, po pewnym wygraniu grupy, poradzili sobie również
z przeciwnikami w grupie mistrzowskiej, nazwanej na potrzeby rozgrywek Ligą Mistrzów. Oprócz gospodarzy, w meczach w formule funino zaprezentowali się również poopieczni: Akademii 2012 Suwałki, Sokoła Biała Piska, MUKS GOL Giżycko, Piłkarskie Talenty Ełk, Akademii 2012 Gołdap, AP Rona 03 Ełk, AMP Grajewo, Akademii 2012 Sejny i Warmii Grajewo.

            Po tygodniowej przerwie w rozgrywkach, na boiska w Dobrym Mieście (9.06) wybiegli wychowankowie LUKS ZSO Wydminy w kategorii U-11. Udział w turnieju, wzorowanym na seniorskim Mundialu, miał wiele ciekawych atrakcji. Jedną z nich była gra w strojach narodowych oraz możliwość sprawdzenia swoich umiejętności technicznych w kilku testach i grach piłkarskich. Sportowcy z Wydmin i Giżycka wystąpili jako reprezentacja Rosji w mocnej grupie z Brazylią (Stomil Olsztyn), Niemcami (Żuri Olsztyn) i Hiszpanią (AFF Warszawa). W kolejnym etapie zawodnicy LUKS Wydminy rywalizowali z Romintą Gołdap, Tęczą Biskupiec i BUKS Barczewo.

            Największą atrakcją, kończącego się sezonu był występ w Białystok Trophy (10.06), który zorganizowany został na obiektach Jagiellonii Białystok. Młodzi piłkarze
z Wydmin wystąpili w turnieju w kategorii U-9. Aby uzyskać prawo gry na głównej płycie, musieli pokonać zespół Promień Mońki, Brazylians Białystok oraz Jagiellonię Białystok.
Po zwycięstwie i remisie w dwóch pierwszych spotkaniach, przyszło pewne zwycięstwo
z gospodarzami z Jagiellonii i awans do turnieju Ligii Mistrzów. W tej fazie turnieju spotkaliśmy się z zespołami Mrągowii Mrągowo, Talent Warszawa i Junior Białystok.
Ta część turnieju, okazała się o wiele trudniejsza i nasz zespół zakończył zawody na czwartej pozycji w szesnastozespołowych zmaganiach.

Kilka dni później, wychowankowie LUKS ZSO Wydminy, którzy w mijającym sezonie uczestniczyli w projekcie PZPN „Akademia Młodych Orłów”, mieli okazje oglądać na żywo ostatni mecz reprezentacji Polski, przed wylotem na Mistrzostwa Świata w Rosji. Wygrana w meczu towarzyskim z Litwą i świetna atmosfera na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie (12.06), dostarczyła pozytywnej energii dla młodych piłkarzy
z Wydmin. Następnego dnia, zakończyliśmy w Ełku (13.06) rozgrywki WMZPN w kategorii Orlik, gdzie zdobyliśmy upragniony komplet punktów w ostatnim turnieju ligowym. Ostatnim incydentem piłkarskim, był kolejny udany udział w rozgrywkach Moje Małe Mistrzostwa 2018 w Bakałarzewie (16.06). Najmłodsi adepci futbolu z Wydmin, ponownie zaprezentowali bardzo dobry poziom, uzyskując awans do Ligi Mistrzów rozgrywek, których twarzą jest były reprezentant Polski a obecnie trener bramkarzy warszawskiej Legii Wojtek Kowalewski.

Przed nami przerwa wakacyjna w treningach, która pokryje się z występami reprezentacji Polski na Mundialu w Rosji. Ostatnie zajęcia treningowe, odbędą się
20 czerwca. Przerwa, przewidziana jest do 10 lipca, z przerwami na trzy sparingi z PISĄ Barczewo, która od 5 do 12 lipca będzie przebywała w Wydminach na zgrupowaniu sportowym. Przerwa, może wydłużyć się o kilka dni w przypadku awansu naszego teamu pod wodzą Adama Nawałki i Roberta Lewandowskiego do fazy półfinałowej i finału Mundialu, za co będziemy trzymali kciuki w całym naszym zespole.

Marek Ostrowski
Fot: Paweł Dziki
Tomasz Konopko
Justyna Kisiel
Robert Kasprowicz
Marek Rolnik
Marek Ostrowski

 

                   Udział w imprezie został wsparty m.in. ze środków Gminy Wydminy oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących
w Wydminach w ramach upowszechniania kultury fizycznej i sportu. Wsparcia LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy oraz
rodziców młodych sportowców.

 

{gallery}2018/sport/22{/gallery}

Przewiń do góry
Skip to content