Bardzo dobry występ wychowanków LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy w XI Jaćwieskich Wiosennych Biegach Przełajowych.

Bieganie przełajowe ma wiele pozytywnych aspektów. Udział w tego typu imprezie, jest bez wątpienia doskonałym elementem uzupełnienia treningu oraz obserwacji woli walki u młodych sportowców. Tym bardziej satysfakcjonujący jest wynik sportowy, który uzyskali uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wydminach, których w codziennym treningu priorytetem bez wątpienia jest futbol.  

 

                 Najbardziej liczną grupę młodych biegaczy na zawodach w Starych Juchach, stanowili chłopcy z roczników 2008 i młodsi. Na starcie zameldowało się 67 biegaczy, z czego 17 to wychowankowie LUKS Wydminy. Dwa pierwsze miejsca, przypadły uczniom ZSO w Wydminach – Dawidowi Waleriańskiemu (1 msc.) i Bartoszowi Rolnik (2). Na trzeciej i czwartej pozycji, zameldowali się koledzy z drużyny, którzy na co dzień uczęszczają do Szkoły Podstawowej w Gawlikach Wielkich i tam doskonalą aspekty biegowe.  Olaf Naszkiewicz (3) i Włodek Skowron (4) do końca walczyli o zwycięstwo w biegu i miejsce na podium. Na uwagę zasługuje również bardzo dobry występ Krystiana Kuźmińskiego (6), który uplasował się na szóstej pozycji. Kolejne punkty w klasyfikacji drużynowej zdobywali: Janek Konopko (8), Jeremiasz Michałowski (9), Wiktor Ostrowski (12), Filip Dziki (13), Olaf Samsel (19), Fabian Opolski (20), Kamil Waleriański (22), Szymon Siłkowski (28), Oliwier Perdion (30), Kacper Kisiel (33) i Arek Syrnicki (35).

W kolejnej kategorii biegowej chłopców U-11, mogliśmy oglądać tylko jednego reprezentanta naszej szkoły. Dominik Romanowski, od samego początku biegu na 800 m miał sporą przewagę nad rywalami, którą zamienił na zdobycie złotego medalu.
W kategorii klas piątych, bardzo dobry występ zaliczył Piotr Sawoń (6). Jego kolega z zespołu Filip Pietryczka, uplasował się w drugiej dziesiątce (14). Tego dnia, mieliśmy jeszcze tylko jeden start (rocznik 2005), w którym na  dystansie 1500 metrów z ogromną przewagą na mecie zameldował się Michał Garnis (1). W tym biegu, w klasyfikacji drużynowej punktowali jeszcze Mariusz Krajewski (13) i Michał Żukowski (17).

                Bardzo dobry występ młodych sportowców z LUKS Wydminy, znalazł odzwierciedlenie w wysokich lokatach klasyfikacji drużynowej. Mimo braku biegaczy w starszych kategoriach wiekowych, możemy pochwalić się trzecim i czwartym miejscem w klasyfikacji generalnej na ponad dziesięć zespołów.

      Marek Ostrowski
Fot: Marta Dziki, Marek Ostrowski

{gallery}2018/sport/09{/gallery}

Przewiń do góry