Bartosz Rolnik najlepszym zawodnikiem turnieju

Bartosz Rolnik (LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy) najlepszym zawodnikiem turnieju piłki nożnej U – 8 Vęgoria Cup 2016.
Kolejny dobry występ w halowym turnieju, zaliczyli wychowankowie uczniowskiego klubu działającego przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wydminach. Wiele ciekawych akcji i kilka drobnych błędów pozwoliło na docenienie wartości całego zespołu oraz zaprocentowało najbardziej prestiżowym wyróżnieniem dla Bartosza.

Młodzi adepci futbolu z Wydmin, rozpoczęli zmagania w sobotnim turnieju (19.03.2016) od zwycięstwa z późniejszym tryumfatorem imprezy Mazurią Giżycko 1:0. W tym meczu początek zdecydowanie należał do ekipy znad Niegocina. Dobra dyspozycja Krystiana Kuźmińskiego oraz trochę szczęścia zdecydowało o przetrwaniu początkowej fali ataków Mazurii. Po kilku minutach gry pojawiły się pierwsze nieśmiałe ataki ze strony ekipy LUKS-u. Jeden z kontrataków zakończył się bramką i jak się później okazało był to jedyny gol w tym spotkaniu. Wymarzony początek turnieju dla ekipy Sport z Kulturą. Piłka nożna dzieci charakteryzuje się jednak sporą różnorodnością o czym mogliśmy przekonać się w dwóch kolejnych meczach. Spotkanie ze Startem Kruklanki (2:2) to mnóstwo niewykorzystanych okazji i proste bramki stracone po kontratakach. Natomiast mecz z Akademią Piłkarską z Węgorzewa (2:3) to ponownie brak wykończenia i błąd trenerski polegający na zmianie w bramce na młodszych bramkarzy, którzy zdecydowanie nie poradzili sobie z presją  tego spotkania i reakcjami trenera zespołu z Węgorzewa.
Ten mecz nieco podciął skrzydła podopiecznym Marka Ostrowskiego, którym pozostał do rozegrania ostatni mecz z zespołem gospodarzy Vęgorią Węgorzewo. Brak możliwości zwycięstwa w turnieju, dla młodych i bardzo ambitnych chłopców; to najgorsza kara, z którą często ciężko poradzić sobie w krótkim czasie. Odprawa przedmeczowa pozwoliła na wprowadzenie lekkiego ładu w szeregi wydminian. Zwycięstwo w tym pojedynku, pozwalało jeszcze na zajęcie drugiego miejsca w turnieju o czym młodzi adepci futbolu z Wydmin nie bardzo myśleli, ponieważ dla większości dzieci istotne jest tylko zwycięstwo. Jednak sytuacja boiskowa na początku spotkania wyglądała nie najlepiej. Dwa szybko stracone gole, dla wielu zespołów w tym wieku byłoby zakończeniem  gry. Jednak po kilku minutach uczniowie ZSO w Wydminach wykorzystują swoje umiejętności i Bartosz Rolnik strzela swoją bramkę numer 4 i 5 w turnieju czym przypieczętował zdobycie tytułu MVP. Kolejne akcje przynoszą kolejnego gola, którego zdobywa siedmioletni Jaś Konopko. Szczęście znów nam sprzyja. W ostatniej minucie meczu wychowankowie Vęgorii zdobywają jednak wyrównującego gola co powoduje spore zmiany w klasyfikacji a nasz zespół spycha z drugiej aż na czwartą pozycję.
Wynik klasyfikacji nie odzwierciedla gry chłopców z Wydmin, którzy na szczęście nie muszą mierzyć się z presją wyniku ze strony, jak na razie jednoosobowego; sztabu szkoleniowego. Przed nami kolejne treningi i zabawa piłką nożną, która przyniesie jeszcze wiele radości zarówno zawodnikom jak i kibicom Sport z Kulturą ZSO Wydminy.
Skład zespołu LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy w dniu turnieju: Bartosz Rolnik, Piotr Pośrednik, Kacper Grześkowicz, Krystian Kuźmiński (U–8), Jaś Konopko, Wiktor Ostrowski, Jeremiasz Michałowski, Aleksander Olchowski (U-7) i Filip Dziki (U-6).

{gallery}vegoria{/gallery}

Marek Ostrowski
Zdjęcia – Marek Ostrowski

Przewiń do góry