Beata i Bartek Osior na podium pod zamkiem w litewskich Trokach

Beata i Bartek z Wydmin coraz śmielej poczynają sobie na biegowych trasach. W Trokach oboje zdecydowali się na udział w biegu na 10,5km. Bartek Osior w międzynarodowej stawce 800 biegaczy zajął drugie miejsce. Beata Pokrzywińska-Osior była trzecia wśród kobiet. „To był mocny bieg w naszym wykonaniu” – przyznaje wydmińska para.

Dyrektor Półmaratonu w Trokach, Evaldas Martinka po raz kolejny udowodnił, że doskonale wie jak przygotować imprezę biegową na najwyższym poziomie. W biegach na dystansach 21.1km, 10.5km, 5km i 1 km wystartowało łącznie ponad 2000 osób. Najliczniejszym zagranicznym klubem biorącym udział w imprezie okazał się, a jakże, BiegamBoLubię Wydminy!

„Bardzo lubimy imprezę w Trokach i coroczny wyjazd na Litwę w towarzystwie biegaczy z Wydmin. Dzięki uprzejmości Evaldasa Martinki nocowaliśmy w Centrum Olimpijskim. Tydzień wcześniej startowaliśmy  w Półmaratonie Węgorza. Po konsultacji z trenerem wspólnie stwierdziliśmy, że 10,5 km będzie odpowiednim dystansem. Miejsca na podium i osiągnięte czasy potwierdziły, że dokonaliśmy słusznego wyboru. Moje 34:58 i 44:06 Beaty na tej trudnej technicznie trasie, to spory zastrzyk energii i wiary na dalszą część sezonu.” – powiedział po biegu Bartek Osior.

Biegacze z Wydmin już dziś zapraszają na organizowany przez nich lipcowy Półmaraton Wydminy. W ramach imprezy odbędą się biegi na dystansach 21.1km, 10km oraz biegi dziecięce i młodzieżowe. „To będzie najfajniejsza wakacyjna impreza biegowa na Warmii i Mazurach!” Dodatkowe informacje na stronie www.polmaratonwydminy.pl

{gallery}sport/troki_2015{/gallery}

Przewiń do góry