Bieg Tropem Wilczym w Wydminach

W niedzielę 28 lutego b.r. w Wydminach przeprowadzony został po raz pierwszy w powiecie giżyckim Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”. W Polsce jest to już czwarta edycja biegu organizowana przez Fundację „Wolność i Demokracja”. W biegu w Wydminach wbrew oczekiwaniom organizatorów na starcie stawiło się więcej uczestników niż przewidywano. Było to bardzo miłe zaskoczenie. Uczestniczyli nie tylko mieszkańcy gminy Wydminy , ale również mieszkańcy Giżycka, Węgorzewa i Ełku.

Bardzo aktywną grupę stanowili członkowie ONR z Giżycka. Bieg zorganizowany był na trasie liczącej 1963 m i przebiegał nad malowniczym jeziorem Wydmińskim. Start i meta – Skwer Żołnierzy Wyklętych.

Honorowy Patronat nad biegiem objęła por. Krystyna Straczycka – łączniczka AK, uczestniczka bitwy pod Rowinami a następnie żołnierz podziemia antykomunistycznego w Polsce. Por. Straczycka była obecna podczas uroczystości i osobiście dała sygnał startu dla uczestników biegu a kończących bieg dekorowała medalami. Niezapomniane wrażenia pozostawiły całe rodziny biegnące ze swoimi dziećmi. Wrażeniami z uroczystości można było podzielić się podczas wspólnej degustacji żołnierskiej grochówki zaoferowanej przez władze Gminy Wydminy. Wszyscy uczestnicy zadeklarowali udział w przyszłorocznej edycji Biegu Pamięci.

Bieg poprzedził apel przed pomnikiem Niezłomnych Żołnierzy Wyklętych. Pod tablicą upamiętniającą por. Kazimierza Chmielowskiego ps. Rekin delegacje biegaczy, Urzędu Gminy i organizacji pozarządowych złożyły kwiaty.

 Partnerem lokalnym Fundacji Wolność i Demokracja przy organizacji Biegu Pamięci było Stowarzyszenie „Teraz Sucholaski” we współpracy z Stowarzyszeniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Gajrowskie”, Urzędem Gminy Wydminy oraz Fundacją Dystans

{gallery}tropem_wilczym{/gallery}

Więcej zdjęć

Przewiń do góry