Biegacze z Wydmin w nowych strojach

W miniony wtorek Wójt Gminy Wydminy Radosław Król wręczył biegaczom nowe koszulki ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Na sportowych T-Shirtach oprócz logotypu Maratonu Wydminy z biegnącą czaplą znalazł się Garbaty Most, czyli turystyczna wizytówka Wydmin.

Przypominamy, że w każdy wtorek o godzinie 18:00 na wydmińskim stadionie odbywają się całkowicie bezpłatne treningi Biegam Bo Lubię. Zajęcia dedykowane są przede wszystkim początkującym biegaczom i osobom, które chciałyby zmienić styl życia i rozpocząć swoją przygodę ze sportem. Trenerzy zachęcają do tego, żeby wstać z kanapy i wypite procenty zamienić na przebiegnięte kilometry. Ruch jest zdrowiem. Fizycznym i psychicznym.

Rekordowo zapowiada się tegoroczna edycja Maratonu Wydminy, który odbędzie się w dniach 8-10 czerwca. Na liście startowej jest już ponad  350 osób, wśród nich biegacze z całej Polski oraz zawodnicy z zagranicy. Organizatorzy spodziewają się, że w całej imprezie może wziąć udział nawet 600 osób!
8-go czerwca na ulicy Giżyckiej odbędą się biegi dziecięce, wyścig wózków handbikie oraz bieg Mocna Piątka. W tym dniu, w godzinach 16:00 – 20:00 wystąpią utrudnienia w ruchu. Ulica Giżycka będzie całkowicie zamknięta, a na ulicach Grunwaldzka i Składowa ruch będzie ograniczony.
10-go czerwca o 9:30 z Wydmińskiej Wyspy wyruszy Maraton i Półmaraton, a chwilę później Marsz Seniora 2,5km, na który organizatorzy szczególnie zapraszają wszystkich mieszkańców w wieku 65+.
Zgłoszenia  do wszystkich biegów dokonać trzeba przez stronę www.maratonwydminy.pl. Udział w Biegach Dziecięcych, Wyścigu Wózków i Marszu Seniora są bezpłatne. Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego zachęcamy do możliwie szybkiej rejestracji. Zapowiada się fantastyczny długi, sportowy weekend !

Przewiń do góry
Skip to content