BiegamBoLubię Wydminy. „Pobiegliśmy za Niepodległą Polskę”.

11 listopada w Warszawie odbył się największy w kraju Bieg Niepodległości. W stolicy, wśród ponad 13 tysięcy uczestników nie mogło zabraknąć przedstawicieli wydmińskiej reprezentacji biegowej Beata Pokrzywińska-Osior była dziesiątą kobietą na mecie, a Katarzyna Zubowicz zwyciężyła w wyścigu wózków. Trzy dni później BiegamBoLubię Wydminy jeszcze tłumniej ruszyło na III Leśny Cross Niepodległości do Olecka.

Obu imprezom towarzyszyła godna oprawa. Biało – czerwone barwy zdobiły wszystkich uczestników biegów. Przed startem zawodów odśpiewano Hymn Polski. Imponujące wrażenie w warszawskim biegu robiła kilku kilometrowa flaga, którą utworzył tłum biegaczy ubrany w białe i czerwone koszulki. Wydmińscy trenerzy BiegamBoLubię hołd ojczyźnie połączyli ze sportową rywalizacją. Beata Pokrzywińska-Osior w stawce 4,5 tysiąca kobiet zajęła 10 miejsce. Bartłomiej Osior był 16 w klasyfikacji generalnej. Jak wspólnie stwierdzili cieszyły zajęte miejsca, natomiast osiągnięte czasy nieco mniej

Nie sposób nie wspomnieć o 1 miejscu Katarzyny Zubowicz w wyścigu wózków. Wydminianka po raz kolejny w tym sezonie pokonała Monikę Pudlis, utytułowaną koleżankę z klubu IKS Lotos Smok Orneta.Oprócz Katarzyny, Beaty i Barta w Warszawie wystartowali jeszcze Paulina Bitowt, Paweł Grądzki, Paweł Dziki, Tomasz Konopko, Wiesław Krawczuk i debiutujący Marcin Zubowicz.

III Leśny Cross Niepodległości był okazją do wspólnego wyjazdu młodych i dorosłych biegaczy z Wydmin. Sam bieg miał charakter rekreacyjny. Piękna trasa, przyjemna oprawa, pamiątkowe medale i przede wszystkim znakomita atmosfera.

Sezon biegowy  dobiegł końca. Teraz czas na zasłużony odpoczynek, regenerację i zbieranie sił na kolejny rok. Biegowy entuzjazm w Wydminach trwa i ma się bardzo dobrze. Dowodem tego są spotkania BiegamBoLubię Nocą. Od listopada w każdy poniedziałek o 20:00 spod Urzędu Gminy rusza oświetlona kolumna biegaczy. Co tydzień biegnie w innym kierunku, zwiedzając różne zakątki Wydmin i okolic. Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy są w stanie w bardzo spokojnym tempie przebiec ok. 7-8 kilometrów. Wystarczy przyjść i ruszyć na wspólny trening.

Mieszkając w Wydminach nie można zapomnieć o starcie w III Mazurskim Biegu Sylwestrowym, który odbędzie się 27 grudnia w Kruklinie. Dla zabawy, w przebraniu i szampańskim nastroju! Dystans 4 x2015m lub Pieszobieg 2 x2015. Szczegóły na www.mazurskibiegsylwestrowy.pl .

{gallery}sport/bieg_niepodleglosci2015{/gallery}

Przewiń do góry
Skip to content