Budowa nowego szpitala w Giżycku

Po około 10 miesiącach intensywnej pracy nad koncepcją, po wielu spotkaniach, zbieraniu doświadczeń i szerokich analizach, 15 września br. przedstawiono założenia budowy nowego szpitala w Giżycku.
 
W skrócie ma wyglądać to tak:
✅ rozbudowa budynku szpitala wg współczesnych norm i standardów
✅ przeniesienie tam wszystkich oddziałów zabiegowych
✅ uruchomienie w starej części opieki nad osobami starszymi, przewlekle chorymi oraz przeniesienie administracji
✅ organizacja poradni w budynku po administracji
✅ rozwój kluczowych kompetencji i przebudowa oddziału chorób zakaźnych
✅ stworzenie regionalnego centrum opieki senioralnej i medycyny społecznej
✅ działalność pozamedyczna (żywienie, sprzątanie, pralnia….)
 
Wojciech Karol Iwaszkiewicz – Burmistrz Giżycka, Marek Jasudowicz – Wójt Gminy Giżycko, Radosław Król – Wójt Gminy Wydminy oraz Andrzej Bujnowski – Prezes Giżyckiej Ochrony Zdrowia sp. z o.o. czyli Szpital Miejski w Giżycku podpisali list intencyjny w tej sprawie.
Zostało podpisane porozumienie z Powiatem Szczycieńskim i Szpitalem w Szczytnie. Jest też deklaracja wsparcia Powiatu Giżyckiego, którą podtrzymuje Mirosław Dariusz Drzażdżewski – Starosta Giżycki.
Założenia budowy nowego szpitala (trwają już prace projektowe) przedstawił Dyrektor Generalny AMTS Polska sp. z o.o. Jarosław Wołosińśki. Ze strony Miasto Giżycko projekt będzie koordynowała dr Katarzyna Karolska.
To historyczna chwila i początek kolejnej fazy ogromu pracy… Ale warto. Szpital jest sprawą niezwykle istotną i bez odważnych decyzji i rewolucyjnych zmian nie można liczyć na jego rozwój czy nawet stabilizację działalności.
 
 
Przewiń do góry