Ciąg dalszy projektu w ramach Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży

Po dwudniowej przerwie, z dniem 25 września rozpoczęliśmy drugi etap projektu. W tej części to młodzież polska jest inicjatorami działań. Dzisiaj mieliśmy bardzo owocny dzień w trakcie, którego odbyły się warsztaty muzyczne w plenerze pod okiem trenera i opiekunów. Podczas wspólnego muzykowania nagraliśmy piosenkę.

Później połączyliśmy się z młodzieżą ukraińską i ich opiekunami i poruszyliśmy kwestie dialogu międzykulturowego. Jest to istotna kwestia naszych spotkań, gdyż różnorodność kulturowa, społeczna, językowa i religijna są kluczowe dla przyszłości Europy i jej mieszkańców. Nawiązany dialog pozwolił na poznanie wspólnych wartości łączących nasze społeczeństwa. Wymienialiśmy się poglądami, rozmawialiśmy o edukacji, kulturze i panujących zasadach.

Dialog międzykulturowy jest procesem dwukierunkowym, w którym obie strony czerpią korzyści, dlatego pragniemy, by kolejne dni trwania projektu były nauką i inspiracją. Przed nami wiele ciekawych zajęć m.in. warsztaty fotograficzne, trening przy pomocy notatek wizualnych, czy wirtualna wycieczka po naszej gminie.

 

„Wyłączną odpowiedzialność za treść publikacji ponosi wydawca. Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej nie odpowiadają za wykorzystanie tych informacji w jakikolwiek sposób.”

Logo PURWM PL UKR

{gallery}2020/inne/15{/gallery}

Przewiń do góry