CZY WYDMINY ZOSTANĄ MIASTEM? – ARTYKUŁ W GAZECIE OLSZTYŃSKIEJ

Zapraszamy do przeczytania artykułu zamieszczonego w Gazecie Olsztyńskiej na temat nadania Wydminom statusu miasta.

Artykuł zamieszczony został w tradycyjnym wydaniu papierowym z dnia 9.2.2016, a także na stronie internetowej wydminy.wm.pl

 

 „Wydminy mogą zostać miastem. Ambitny pomysł podsunął wójt gminy, Radosław Król. Urzędnicy o zdanie najpierw chcą zapytać mieszkańców. Początek konsultacji już w czwartek, 11 lutego.

 

– My spełniamy wymogi już od dziesięcioleci, od wojny – mówi wójt, Radosław Król. – Ale polityka Polski Ludowej wspierała środowiska wiejskie czy to apanażami dla rolnictwa, czy dla nauczycieli. Nie było więc woli, żeby to zmienić – podsumowuje.

Wójt nie chce jednak podejmować żadnych kroków bez zgody mieszkańców. W związku z tym już w czwartek ruszą konsultacje i spotkania z mieszkańcami. Następnie odbędzie się referendum, podczas którego głosować będą mogli wyłącznie mieszkańcy Wydmin.

Jeśli większość zagłosuje na „tak”, urzędnicy skierują odpowiednią uchwałę do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Mają czas do 31 marca. Gdy rząd wyrazi zgodę, Wydminy mogą uzyskać prawa miejskie już od 1 stycznia 2017 r.

Przypomnijmy, że Wydminy były kiedyś miastem, ale bardzo krótko, bo tylko trzy miesiące (od 5 lipca 1945 do 27 września 1945). Obecnie miejscowość liczy 2,5 tys. mieszkańców.”


Źródło:

www.wydminy.wm.pl

Kliknij na link by przejść na stronę artykułu: Czy Wydminy zostaną miastem? – Wydminy http://wydminy.wm.pl/334079,Czy-Wydminy-zostana-miastem.html#ixzz3zfszd4Cg

 

Przewiń do góry
Skip to content