Dni Rodziny i Powiatowy turniej piłki nożnej dla dzieci i rodziców oraz seniorów 50+ i 60+ „Łączy nas piłka”

Tegoroczna edycja Wydmińskich Dni Rodziny, swoją piłkarską odsłonę miała w formie turnieju rodzinnego, do którego organizatorzy oprócz dzieci i ich rodziców zaprosili również seniorów w wieku 50+ i 60+. Pomoc ze strony Starostwa Powiatowego w Giżycku i Gminy Wydminy oraz uczniowskiego klubu Sport z Kulturą ZSO Wydminy pozwoliły na nagrodzenie uczestników atrakcyjnymi nagrodami.

 

Do sobotniego turnieju finałowego zakwalifikowało się sześć ekip, które rozgrywały swoje mecze w systemie „każdy z każdym”. Tego dnia nie wynik sportowy był jednak najważniejszy. Integracja rodzinna i międzypokoleniowa poprzez piłkę nożną zyskała nowy wymiar. Na boisku świetnie bawili się zarówno dzieci i młodzież w wieku od 5 do 15 lat, ich rodzice oraz dziadkowie. Formuła turnieju umożliwiała nagrodzenie wszystkich uczestników pamiątkowymi medalami a dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Giżycku, Sport z Kulturą ZSO Wydminy i firmy R – Gol z Ostródy udało się również nagrodzić zespoły okolicznościowymi koszulkami sportowymi, które będą nie tylko wspaniałą pamiątką, ale będą służyły również podczas dalszej aktywności ruchowej nie tylko dzieci ale również i seniorów.
Doskonałą oprawę muzyczną imprezy zapewnił Gminny Ośrodek Kultury w Wydminach, który zadbał przy współudziale Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej o napoje i poczęstunek dla młodych i nieco starszych uczestników turnieju oraz kibiców, którzy jako rodzina kibicowali swoim młodszym i starszym adeptom futbolu. Fundacja „Marzenie”, przy wsparciu wolontariuszy przeprowadziła kampanie na temat bezpiecznego zachowania się  podczas wakacji. Szczególną uwagę zgromadzonych na wydmińskim orliku osób wzbudziły ulotki dotyczące ryzykownych zachowań nad wodą, która podczas wakacyjnej przerwy często stanowi główną atrakcję dla mieszkańców naszego regionu.

Ewelina i Marek Ostrowscy

{gallery}sport/dni_rodziny_2015{/gallery}

Przewiń do góry