DNI WYDMIN 12-13.07.2014

Miniony weekend był okazją do świętowania przez wszystkich mieszkańców gminy Wydminy, a także gości z okolic, „Dni Wydmin” – imprezy, która stała się już lokalną tradycją. Tegoroczne obchody połączone były z upamiętnieniem szczególnej, 600-tnej rocznicy nawiązania polsko-tureckich stosunków dyplomatycznych.

 

Uroczystość objęta patronatem Marszałka Senatu Bogdana Borusewicza rozpoczęła się
w sobotę 12 lipca 2014 roku w Gminnym Ośrodku Kultury wystąpieniem Wójta Gminy Wydminy Radosława Króla, który opowiedział o historii polsko-tureckiego partnerstwa. Następnie przemawiał Wójt Gminy Adampol w Turcji Frederik Novvicki oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Ewa Kulpińska-Mejor. Serdecznego wyrazu nadały życzenia od mieszkańców Adampola przekazane przez Pana Frederika Novvickiego. Zgromadzeni goście podziwiali występ orkiestry dętej z Panek oraz bawili się przy piosenkach w wykonaniu zespołu Black Peppers. Odbył się również pokaz Talentów Wydmińskich, w którym wzięła udział młodzież z ZSO w Wydminach. Niewątpliwym urozmaiceniem imprezy była możliwość skosztowania potraw tureckiej kuchni, nabycia pamiątek pochodzących z Turcji oraz obejrzenia wystawy zdjęć pt. „Wydminy 1914-1915”.

Atrakcje związane z obchodami drugiego dnia „Dni Wydmin” odbywały się na plaży. Otwarcia dokonał Wójt Gminy Wydminy Radosław Król, po czym odbył się pokaz musztry paradnej 15. Brygady Zmechanizowanej z Orzysza. Następnie zgromadzeni goście mogli się bawić przy piosenkach wojskowego zespołu rockowego Czasza, a także wysłuchać występu orkiestry dętej z Panek. W międzyczasie odbywały się rozgrywki siatkówki plażowej zorganizowane przez Panią Kamilę Pałamasz, w których sędziował Pan Franciszek Majcher. Złoty medal oraz Puchar Wójta Gminy Wydminy zdobyła drużyna Dawidziuk Team z Katarzyną i Robertem w składzie, srebrnymi medalistami okazali się Michał Pałamasz i Mateusz Butyłow z drużyny Rockstar Energy, natomiast trzecie miejsce zajęli Piotr Michalak i Łukasz Konopko z drużyny Wolna Czeczenia. Nie zbrakło także konkurencji dla dzieci. Najmłodsi mogli wziąć udział w „Wodnej sztafecie”, „Konkursie zręczności na ściance wspinaczkowej”, „Skakaniu na rurze” oraz „Piłce kocowej”. Wszystkie okazały się wyśmienitą zabawą, a w niektórych brali udział również dorośli wraz ze swymi pociechami.

„Dni Wydmin” okazały się wspaniałą okazją do wspólnej zabawy i pogłębiania społecznych więzi, dlatego mamy nadzieję na kolejne obchody w przyszłym roku.

{gallery}Wydminy/dni_wydmin_2014{/gallery}

Przewiń do góry