Dni Wydmin 2015

Tegoroczne Dni Wydmin za nami. Dwudniowy maraton atrakcji i świetna pogoda sprawiły, że w miniony weekend Wydminy tętniły życiem.

Impreza rozpoczęła się od małego wyścigu kolarskiego zorganizowanego dla dzieci. Tuż po nim przyszedł czas na oficjalne otwarcie imprezy, którego dokonał Wójt Gminy Wydminy. Od tamtej pory Plac Rynek przed Urzędem Gminy Wydminy przyciągał mieszkańców wraz z całymi rodzinami do przygotowanych stoisk. Po ciekawych występach artystycznych organizatorzy zapewnili zabawę przy lokalnej grupie „Sisters”, która trwała aż do północy.
Kolejny dzień w Wydminach rozpoczął się od  II Półmaratonu Wydmińskiego, który przyciągnął zainteresowanie kilkuset osób. W południe zrobiło się bardziej uroczyście.
W kościele parafialnym w Wydminach odbyła się msza św. w intencji Żołnierzy Wyklętych. Tuż po nabożeństwie zgromadzeni udali się na plac przed kościołem, który otrzymał imię Skweru Żołnierzy Wyklętych. Uroczystość poprowadził Wójt Gminy Wydminy Radosław Król. Głos zabrali również m.in.: Naczelnik Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Olsztynie – Waldemar Brenda oraz Starosta Powiatu Giżyckiego – Wacław Strażewicz.
Po poświęceniu skweru i złożeniu kwiatów, wiązanek i zniczy zakończono uroczystość.
Jednak Dni Wydmin na tym się nie zakończyły. O godzinie piętnastej impreza przeniosła się na stadion gminny, gdzie w sportowym duchu walki został rozegrany mecz towarzyski pomiędzy Samorządowcami i Oldbojami Wydmin, a zespołem Mazur Wydminy.

{gallery}Wydminy/dni_wydmin_2015{/gallery}

Przewiń do góry