Dnia 20 sierpnia 2016 w godzinach 14:00-24:00 odbędzie się festiwal „JAM na Polu”.

jam plakat 2016Dnia 20 sierpnia 2016 w godzinach 14:00-24:00 odbędzie się festiwal „JAM na Polu”.

Jest to jedyny w swoim rodzaju festiwal improwizacji i rodzinny muzyczny piknik edukacyjny na Mazurach.
Udział w imprezie, konkursie instrumentalistów i animacjach jest bezpłatny.

 

Stowarzyszenie Prospołecznych Inicjatyw Kombajn Kulturalny reprezentuje grupę kreatywnych, przedsiębiorczych przyjaciół, działających od roku 2012 na rzecz promocji regionu Mazur oraz aktywizacji lokalnej społeczności. Siedzibą organizacji są Wydminy, zlokalizowane w powiecie giżyckim.  Większość z członków Kombajnu Kulturalnego to osoby, które na Mazury przeniosły się na stałe, poszukując „swojego miejsca na ziemi”. Stąd też potrzeba rozwoju miejsca „wybranego” i propagowania dobrych praktyk przyniesionych z różnych regionów Polski.

Mając za sobą wiele udanych przedsięwzięć, m.in. : organizację Święta Radzi, organizację ponad 90 koncertów zrealizowanych w klubie Pub Art Kino w Wydminach, współorganizowanie imprezy StreetBall Zgierz, współorganizowanie: Koncertu Charytatywnego ”Gramy dla Nepalu” z udziałem Stanisława Soyki,  współorganizowanie jubileuszowego koncertu zespołu pieśni i tańca Harnam, współorganizowanie Wydmińskiego Pikniku Eko-Ranczo,  współorganizowanie akcji Luźna Łąka w  Augustowie, trzykrotny udział w Ogólnopolskim Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA  oraz pierwszy Jam na Polu, który odbył się w 29.08.2015 roku we wsi Radzie (10 km do Wydmin).

Jam na Polu to wielopokoleniowy piknik muzyczny, inicjatywa promująca młodych artystów – muzyków z województwa warmińsko-mazurskiego. Głównym celem przedsięwzięcia jest integracja mieszkańców regionu Mazur poprzez wspólne poznawanie i kultywowanie pasji – tu muzyki „ponad podziałami”. Wydarzenie ma charakter całodziennego festiwalu z koncertem gwiazdy,  swój udział potwierdził już multiinstrumentalista Jacek „Budyń” Szymkiewicz (znany z zespołów Pogodno czy Babu Król oraz ze współpracy z Hey).

Jam na Polu to największa plenerowa otwarta scena w regionie, dająca szansę na wspólne improwizowanie muzyczne (tzw. Jam Session), którego finał (z nakręceniem teledysku z głównym wykonawcą wieczoru) odbędzie się 20 sierpnia 2016 roku na polu we wsi Radzie.

W czasie trwania „Jamu na Polu” odbywać się będą: konkurs instrumentalistów, warsztaty rękodzieła dla dzieci, zajęcia taneczne, pokaż rzeźb (metaloplastyka), pokaz wizualizacji, warsztaty improwizacji scenicznej, przejażdżki kucami.  

Ponadto, będzie można skosztować potraw regionalnych i skorzystać z oferty wystawców oraz zrelaksować się w strefie chillout przy zimnym piwku.

Pierwszy „Jam na Polu” zorganizowany pod patronatem Urzędu Gminy Wydminy, zgromadził ponad 200 odbiorców oraz ponad 20 muzyków na scenie.  W tym roku spodziewana liczba odwiedzających to około 500 osób.

Stowarzyszenie Prospołecznych Inicjatyw

Kombajn Kulturalny

Przewiń do góry
Skip to content