Dobry występ piłkarzy Sport z Kulturą ZSO Wydminy w turnieju U – 16 „O Puchar Burmistrza Orzysza”

Ostatni dzień ferii, dla młodych zawodników z Gminy Wydminy upłynął aktywnie na parkiecie orzyskiej hali sportowej. Drugie miejsce, po przegranej w finale w rzutach karnych; jest dobrym wynikiem szczególnie że zespół pokazał hart ducha i chęć gry do końca. Ferie dały również możliwości sprawdzenia się we współzawodnictwie chłopcom z kategorii U – 13 podczas turnieju w Węgorzewie oraz U – 10 podczas imprezy piłkarskiej w Giżycku.

Najstarsza obecnie drużyna grająca w barwach Sport z Kulturą, rozpoczęła zmagania w Orzyszu w dobrym stylu. Po ciekawym meczu, wygrana z ekipą Mamr Giżycko I 3 : 1 pozwoliła na objęcie prowadzenia w grupie B turnieju, w którym zagrało sześć zespołów (oprócz zespołu z Wydmin wystąpiły po 2 ekipy z Mamr Giżycko i Śniardw Orzysz oraz Mazur Pisz). Kolejny mecz grupowy był bardzo jednostronnym widowiskiem, którego finałem była wygrana z miejscowymi Śniardwami II 8 : 0. W meczu półfinałowym zmierzyliśmy się z drugą drużyną giżyckich Mamr. Wygrana 1 : 0 po zaciętym spotkaniu dała awans do finału, w którym ponownie los skrzyżował nas z Mamrami I. To spotkanie w początkowej fazie przebiegało pod dyktando teamu znad Niegocina, który bardzo szybko pewnie prowadził 2 : 0. Po bramce kontaktowej, giżycczanie szybko odpowiedzieli trzecim trafieniem. Na trzy minuty przed końcem, kiedy wydawało się, że zwycięstwo podopiecznych Grzegorza Biercia jest już niezagrożone nastąpił zryw zawodników LUKS-u. Po dwóch trafieniach doprowadzili oni do remisu i losy pierwszego miejsca ważyły się w rzutach karnych. Mimo dobrze dysponowanego tego dnia Damiana Kryjaka, który pewnie broni pierwszy karny, dwa strzały w poprzeczkę chłopców z Wydmin zdecydowała o końcowym zwycięstwie ekipy Mamr Giżycko I.

Drużyna LUKS Sport z Kulturą zagrała w składzie: Damian Kryjak, Mateusz Bakun, Kamil Stefaniak, Piotr Roman, Bartłomiej Olszewski, Kamil Sawoń, Marcin Romanowski, Krystian Suchocki, Krzysztof Borkowski i Damian Szpakowski.

Również dobre występy podczas ferii zaliczyli młodsi koledzy trenujący w uczniowskim klubie działającym przy wydmińskiej szkole. Chłopcy z rocznika 2005 i młodsi, rywalizowali w pierwszym tygodniu podczas turnieju w Giżycku, gdzie rozegrali dwa dobre zwycięskie spotkania 2:0 z Gol Giżycko i 3:1 z Mazurią Giżycko II. Ich starsi koledzy, grający w kategorii rocznika 2002 i młodsi, podczas turnieju w Węgorzewie również błysnęli formą podczas meczy grupowych. Wygrane ze Stomilem Olsztyn i Granicą Kętrzyn pozwoliły na zajęcie pierwszego miejsca w grupie. Niestety przegrana w ćwierćfinale z augustowską Spartą 0 : 1 podcięła nieco skrzydła młodym adeptom piłki nożnej z Gminy Wydminy, którzy przegrali również dwa kolejne spotkania.
Najważniejsze że dzieci i młodzież, która pozostała na ferie w domu miała możliwość uczestniczenia w piłkarskich feriach organizowanych pod patronatem Sport z Kulturą oraz ZSO w Wydminach, Gminy Wydminy i Gminnej Komisji ds. problemów alkoholowych – Marek Ostrowski.

{gallery}sport/puchar_burmistrza_orzysza{/gallery}

Przewiń do góry