Doskonały występ młodych piłkarzy z Gminy Wydminy w eliminacjach wojewódzkich VI Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP .

Trwające od początku roku szkolnego rozgrywki, zgromadziły w całym kraju kilka tysięcy zespołów. Celem, jest udział w wielkim krajowym finale, który zostanie rozegrany na warszawskim Torwarze pod koniec października. Obecnie uczniowie z wydmińskiego klubu sportowego Sport z Kulturą przystępują do drugiej fazy eliminacji wojewódzkich, które być może pozwolą na występ w finale wojewódzkim, który zostanie rozegrany 10 października br. w Pasłęku.

Pierwsi swoich sił w eliminacjach wojewódzkich mogli spróbować chłopcy z roczników 2002 – 2003, którzy rozegrali mecze przed własną publicznością. Wydminianie w pierwszym spotkaniu zremisowali z ekipą UKS Start Kruklanki 0:0. W tym meczu mimo sporej przewagi; głównie w drugiej połowie, nie potrafiliśmy zdobyć gola, który pozwoliłby na zdobycie trzech punktów. W drugim swoim spotkaniu, reprezentanci ZSO w Wydminach wygrywają 2:1 z Gimnazjum w Sokółkach i zapewniają sobie awans do kolejnej rundy, która odbędzie się 30 września w Biskupcu. Gimnazjum w Sokółce chwilę wcześniej pokonało rówieśników z Kruklanek 3:0, więc mogli w ostatnim meczu zadowolić się remisem. Po dobrym początku, wyszliśmy na prowadzenie i kontrolując mecz staraliśmy się zdobyć kolejną bramkę. W połowie drugiej odsłony, doszło do kuriozalnego błędu w postawie bramkarza i stopera gospodarzy a korzystający z okazji napastnik gości doprowadza do wyrównania. Ten wynik premiował ekipę z Sokółki do gry w kolejnym etapie. Uczniowie z Wydmin przeprowadzili szereg ataków, ale nie potrafili wykończyć akcji zdobyciem gola. W ostatniej minucie doskonałą akcja popisał się kapitan – Maciej Cywiński, który zdobywając drugą bramkę pozwolił swojej drużynie i licznie zgromadzonym kibicom cieszyć się z awansu.
Dzień później w Reszlu na boiska wybiegli chłopcy w kategorii U – 11. Tutaj zmierzyły się cztery ekipy a uczniowie ze Sport z Kulturą ZSO Wydminy zdobywając komplet punktów, awansowali bez większych problemów do półfinału mistrzostw województwa. Ich turniej odbędzie się również w Biskupcu (29.09.2015). Podczas drugich eliminacji wygraliśmy 3:0 ze Srokowem, 8:0 z Korszami i 7:2 z gospodarzami z Reszla. Tutaj na pochwały zasługują wszyscy zawodnicy, którzy realizowali założenia taktyczne bawiąc się grą w piłkę nożną. Za kilka dni, poznamy wszystkich ośmiu finalistów mistrzostw województwa w obu kategoriach. Zawodnicy uczniowskiego klubu sportowego działającego w wydmińskiej szkole, mają możliwość awansu w obu kategoriach wiekowych a wszystko rozstrzygnie się w najbliższy wtorek i środę.
Oprócz rozgrywek o Puchar Premiera RP, młodzi adepci piłki nożnej z Wydmin dobrze pokazują się w lidze WMZPN w kategorii Żak. Pierwszy zespół U – 8 zakwalifikował się do kolejnego etapu, w którym w rozgrywkach Czarnych Olecko zastąpią zespoły ełckiej Rony i MKS Ełk. Dwa najlepsze zespoły w tej rywalizacji będą miały możliwość gry w kolejnych etapach rozgrywek podczas rundy wiosennej.    

Ewelina i Marek Ostrowscy
Zdjęcia – Marek Ostrowski, Paweł Dziki

{gallery}sport/7_orlik{/gallery}

Przewiń do góry