DOTACJE DO WYMIANY KOPCIUCHÓW DLA MIESZKAŃCÓW O NIŻSZYCH DOCHODACH

Mieszkańcy Gminy Wydminy zainteresowani uzyskaniem podwyższonego dofinansowania do wymiany przestarzałych urządzeń grzewczych i dociepleniem domów w ramach ogólnopolskiego programu „Czyste Powietrze” są zobowiązani do pobrania zaświadczeń o dochodach, które wystawia Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

Zgodnie z nowymi zasadami programu właściciele lub współwłaściciele domów jednorodzinnych o dochodach miesięcznych do 1400 zł/os. (gospodarstwa wieloosobowe) lub do 1960 zł (gospodarstwa jednoosobowe), mają szansę na dotację do 60 % poniesionych kosztów realizacji eko-inwestycji (maksymalnie 37 tys. zł z instalacją fotowoltaiczną). Nabór do drugiej części programu, zakładającej podwyższony poziom dofinansowania, rozpoczął się 21 października 2020 r.

Mieszkańcy o wyższych zarobkach mogą ubiegać się o wsparcie w ramach tzw. podstawowego poziomu dofinansowania (do 30 % poniesionych kosztów inwestycji tj. maksymalnie 30 tys. zł z instalacją fotowoltaiczną).

Szczegółowa informacja o zasadach ubiegania się o zaświadczenie o dochodach z GOPS dostępna jest pod linkiem:

ZAŚWIADCZENIE

Wnioski o dofinansowanie składamy do wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Olsztynie.

Sprawdź, jakie należy ci się dofinansowanie:

KALKULATOR DOTACJI

Przypominamy, że Gmina Wydminy również udziela wsparcia finansowego do wymiany przestarzałych urządzeń grzewczych. Mieszkańcy mają prawo do skorzystania z obu form wsparcia oraz z tzw. ulgi termomodernizacyjnej.

 

Przewiń do góry