Dożynki 2013

Modlitwa, wieńce, kosze ze zboża, kwiatów, owoców i warzyw, dzielenie się chlebem. Tak w sobotę rolnicy w gminie Wydminy zgodnie ze zwyczajem po zakończonych żniwach dziękowali za tegoroczne plony podczas Dożynek Gminno-Parafialnych. Dopisała Pogoda i nastroje.

Święto plonów rozpoczęło się od mszy świętej w kościele parafialnym w Wydminach, po której tradycyjnie nastąpiło przejście korowodu oraz część oficjalna, podczas której starostowie dożynek, Irena Gajda oraz Remigiusz Żukowski, przekazali na ręce wójta Radosława Króla chleb dożynkowy.

Podczas Dożynek odbył się konkurs na najpiękniejszy wieniec. Wybór był bardzo trudny. Po burzliwych obradach komisja przyznała I miejsce dla sołectwa Sucholaski.
Nie zabrakło również konkursów dla wszystkich oraz stoisk ze smakołykami. Sołectwa z gminy Wydminy przygotowały ciasta, placki, kartacze, wędliny, sery, nalewki… Każdy mógł spróbować regionalnej kuchni. Licznie zgromadzeni uczestnicy imprezy mogli do późnych godzin nocnych bawić się przy akompaniamencie zespołu „Heven”.
{AG rootFolder=”/images/sampledata/” thumbWidth=”100″ thumbHeight=”58″ thumbAutoSize=”none” arrange=”name” backgroundColor=”ffffff” foregroundColor=”808080″ highliteColor=”fea804″ frame_width=”500″ frame_height=”300″ newImageTag=”0″ newImageTag_days=”7″ paginUse=”1″ paginImagesPerGallery=”50″ albumUse=”1″ showSignature=”1″ plainTextCaptions=”1″ ignoreError=”1″ ignoreAllError=”0″ template=”classic” popupEngine=”slimbox”}Dozynki_2013{/AG}

 

Przewiń do góry
Skip to content