ŚWIĘTO PLONÓW W WYDMINACH

W sobotę, 4 września obchodzone były w Wydminach Dożynki Gminne. Uroczystości tradycyjnie rozpoczęły się mszą św. podczas której dziękowano za tegoroczne plony w kościele parafialnym w Wydminach. Podczas mszy Starostowie dożynek państwo Smarkiewicz, rolnicy z Talek i Berkowa ofiarowali chleb upieczony z tegorocznego ziarna.

Po części sakralnej barwny korowód dożynkowy prowadzony przez kapelę Wydminioki przeszedł ulicami Wydmin na plac Rynek, gdzie Starostowie przekazali chleb dożynkowy na ręce Wójta Gminy Wydminy Radosława Króla, który razem z przedstawicielami władz gminy podzielił się chlebem z mieszkańcami przybyłymi na uroczystości dożynkowe.

– Serdecznie dziękuję rolnikom, pszczelarzom i rybakom – powiedział wójt Radosław Król. – Dzięki Waszej ciężkiej pracy możemy być syci.

– Dołączam się do życzeń pana wójta – powiedziała uczestnicząca w święcie plonów wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego Jolanta Piotrowska. – Jest mi tu szczególnie miło gościć, ponieważ Wydminy są miejscem, gdzie przyszłam na świat.

Następnie wręczono dyplomy i czeki towarowe sołectwom Gawliki Wielkie, Siedliska i Wydminy za wieńce dożynkowe. Dyplomy za prezentację stoisk dożynkowych otrzymali: Koło Gospodyń Wiejskich i Sołectwo Hejbuty, Sołectwo Gawliki Wielkie, Koło Gospodyń Wiejskich i Sołectwo Wydminy oraz Dom Pomocy Społecznej w Wydminach. Na ich stoiskach nie brakowało wyśmienitych ciast, potraw oraz napojów. Rolnicy mogli skorzystać z porad na stoisku firmy Agroekspert, gdzie równolegle prowadzono akcję wspierającą podolsztyńskie schronisko dla zwierząt. Tego dnia można było też zaszczepić się przeciwko COVID i spełnić obowiązek spisu powszechnego.

Na scenie zaprezentowały się Chóry Lira oraz Feliksinki i Felusie prowadzone przez Beatę Ordyniec. W dalszej części z koncertem piosenek polskich, ukraińskich i białoruskich wystąpił zespół Mikron z Białegostoku oraz pełen energii zespół ZaNoZa z Inowrocławia. Wspaniale bawili się także najmłodsi z animatorami Takiej Imprezy z Reszla.

Dożynki zakończyła zabawa z zespołem Wydminersi z GOK Wydminy.

(opr. na podstawie informacji GOK Wydminy)

{gallery}2021/inne/16{/gallery}

 Życzenia  i podziękowania dla rolników

{gallery}2021/inne/17{/gallery}

 

 

 

 

Przewiń do góry