Dwa tygodnie sportowych ferii młodych piłkarzy Sport z Kulturą ZSO Wydminy.

DSC08297Cykl treningów i meczy sparingowych, turniej piłki nożnej i rekreacja ruchowa pozytywnie wpłynęły na kształtowaną formę. Sferę mentalną, zdecydowanie poprawił wygrany sparing z zespołem Jagiellonii Białystok.

Pierwszy tydzień ferii, upłynął głównie pod kątem treningów i meczy kontrolnych z przebywającą w Wydminach ekipą Czarnych Pruszcz Gdański. Finałem tej owocnej współpracy, był wspólny wyjazd do Rajgrodu, gdzie młodzi piłkarze mieli okazję rozegrać kilka spotkań z nieco starszymi zespołami z Białej Podlaskiej, Grajewa czy wspominanego wcześniej Białegostoku.

Szczególnie mecz z drużyną dziecięcą Jagiellonii, bardzo mocno zmotywował wychowanków LUKS Wydminy, którzy po bardzo dobrym spotkaniu mogli cieszyć się ze zwycięstwa. Niesieni tym sukcesem, kilka godzin później; młodzi zawodnicy z Wydmin mieli okazję do udziału w turnieju piłki nożnej. Turniej w Wydminach, w którym wyjątkowo nie pełniliśmy funkcji gospodarzy; zakończył się wygraną w stawce ośmiu zespołów m.in. z Pruszcz Gdańskiego, Mrągowa, Kętrzyna i Giżycka.

Drugi tydzień wypełniły zajęcia kulturalne i sportowe na świeżym powietrzu
o nieco luźniejszej atmosferze. Akcent sportowy, stanowiły mecze sparingowe
z zaprzyjaźnioną szkółką piłkarską GOL z Giżycka, oraz zakończenie pierwszego stopnia szkolenia Coerver Coaching Training Clinic w Katowicach.  Od listopada ubiegłego roku, uczestniczyłem z niemal 40 szkoleniowcami z całego kraju. Były to głównie zajęcia na temat fundamentów techniki, piramidy rozwoju zawodnika, czy budowy jednostki treningowej według metodologii Coerver Coaching. Wszystkiego tego, czego będziemy uczyć swoich zawodników, mogliśmy doświadczyć na sobie, gdyż przeważającą częścią szkolenia były zajęcia praktyczne. W szkoleniu brali udział nie tylko trenerzy ze Śląska, ale również z Małopolski, Podkarpacia, Mazur czy Pomorza. 

Marek Ostrowski

{gallery}sport/2017/heniek/02{/gallery}

Przewiń do góry
Skip to content