Działania na Ukrainie w ramach Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży zakończyły się.

Logo PURWM PL UKR

Działania na Ukrainie w ramach Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży zakończyły się.

27 sierpnia zakończyło się dziesięciodniowe spotkanie młodzieży z Gminy Wydminy z młodzieżą z Ukrainy. Były łzy, uściski, wspomnienia i ogromna radość z przeżytych emocji. Wyjazd był bardzo udany, nasi przyjaciele z Gminy Klewań oprócz warsztatów survivalowych, kreatywności czy zajęć praktycznych przygotowali wszystkim uczestnikom moc atrakcji. Młodzież z obu krajów wspólnie zapoznała się z historią i podziwiała uroki okolicznych miejscowości,  uczestniczyła w wyprawach krajoznawczych, grach terenowych, jeździe konnej czy na lodowisku, przejażdżce dorożką, pływała katamaranem, latała paralotnią, śmigała w parku linowym i wielu, wielu innych zajęciach integracyjnych w międzyczasie. Spotkanie na Ukrainie było piękną inicjatywą i wspaniałym przeżyciem dla całej młodzieży. Klimat i atmosfera jaka otaczała wyprawę jest nie do opowiedzenia, bo to po prostu trzeba było przeżyć.

 

Wyjazd ekipy polskiej na Ukrainę jak i przyjazd grupy ukraińskiej do Polski możliwy był dzięki 100% dofinansowania w ramach Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży. Gmina Wydminy wzięła udział w konkursie organizowanym przez FRSE i wniosek jaki złożyła został zatwierdzony do realizacji. Przyznano nam 123 443,98 zł. Otrzymaną kwotę spożytkowaliśmy na działania z młodzieżą, najlepiej jak mogliśmy i zgodnie z projektem.

Gmina Wydminy składa serdeczne podziękowania wszystkim dzięki, którym inicjatywa polsko-ukraińska mogła zostać zrealizowana, a w szczególności Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji za pozytywne rozpatrzenie wniosku, Gminie Klewań za współpracę, trenerom, opiekunom za otworzenie młodych serc na kreatywne spojrzenie, rozwijanie inicjatyw i pasji, a także tworzenie przyjaznej atmosfery, rodzicom za zaufanie i powierzenie swoich pociech w nasze ręce i teraz największe dzięki naszej cudownej młodzieży, która potrafiła dostosować się do zasad i dała się porwać „fali polsko-ukraińskiej”.

 

„Wyłączną odpowiedzialność za treść publikacji ponosi wydawca. Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji nie odpowiada za wykorzystanie tych informacji w jakikolwiek sposób.”

{gallery}2019/inne/13{/gallery}

Przewiń do góry