Dzień Nauczyciela w Wydminach. Kto w tym roku wygra biegowy „ZAKŁAD”?

Wydminy są prawdopodobnie jedynym miejscem w Polsce, gdzie obchody Dnia Nauczyciela przybierają  tak niecodzienny, sportowy wymiar. Już po raz trzeci Bartłomiej Osior, nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wydminach zmierzy się ze swoimi uczniami w biegu na dwadzieścia kilometrów. W tym roku do walki o sztafetowe zwycięstwo po raz pierwszy włączy się zespół złożony z nauczycieli wydmińskiej szkoły.

Impreza odbędzie się 14 października o godzinie 18:00 na stadionie gminnym w Wydminach. Na czym polega Zakład? Bartłomiej Osior samodzielnie pokona dwadzieścia kilometrów, czyli pięćdziesiąt okrążeń stadionu. Wydmiński wuefista to aktualny mistrz Polski nauczycieli w maratonie. Jego przeciwnicy,  klasa sportowa II gimnazjum pokona ten  sam dystans zmieniając się co kilometr. Debiutująca w imprezie sztafeta nauczycielska pałeczkę sztafetową przekaże sobie co 400m, czyli jedno okrążenie. Gościnnie swoją drużynę wystawi także klub BiegamBoLubię Wydminy. Wszyscy uczestnicy pobiegną w koszulkach „Stop zwolnieniom z wf-u”, zachęcając w ten sposób dzieci i młodzież do zdrowego i aktywnego stylu życia oraz regularnego uczestnictwa w lekcjach wychowania fizycznego. Przed startem odbędzie się wspólna rozgrzewka w rytmie fitness. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy, ciepłe napoje i coś na ząb.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęli wójt Gminy Wydminy Radosław Król oraz dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wydminach Eliza Szwed.
 
1 x 20km, 20 x 1km czy 50 x 400m? Maratończyk, uczniowie czy nauczyciele? Kto w tym roku wygra symboliczny zakład? Przekonamy się już 14 października.

Przewiń do góry
Skip to content