Dzień Ziemi według najmłodszych z SP w Zelkach

Dawno, dawno temu, za górami, za lasami żył groźny dla mieszkańców przepięknej krainy smok o niewdzięcznym imieniu Smog. Lecz czy aby na pewno było to tak dawno?

Program artystyczny uczniów ze Szkoły Podstawowej w Zelkach przygotowany pod kierownictwem Pani Beaty Szabelskiej, Pani Jolanty Więcko oraz Pani Małgorzaty Wakuły przypomniał, że problem zanieczyszczenia naszych wspaniałych terenów jest niestety nadal aktualny. Dzieci z zerówki i nauczania początkowego przedstawiły krótką bajkę z pięknym morałem, że o środowisko trzeba dbać, a po przedstawieniu zaprezentowały zaprojektowane przez siebie ekologiczne stroje.

Na koniec głos zabrały Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zelkach Pani Ewa Thomas, w imieniu Wójta Gminy Wydminy Pana Radosława Króla – Zastępca Wójta Pani Maria Dolecka oraz Prezes Fundacji Wielkich Jezior Mazurskich Pani Ewa Stajuda.

Zaangażowanie uczniów i nauczycieli, serce włożone w przygotowania oraz kreatywność dzieci zasługują na podziw i szacunek. Bardzo cieszy fakt, że już najmłodsi mają ekologiczną świadomość życia na przepięknych mazurskich terenach, o które trzeba dbać. Z pełną odpowiedzialnością należy przyznać, że tym razem to dorośli powinni brać przykład z dzieci z zelkowskiej szkoły.

Przewiń do góry
Skip to content