Dziś przypada 5. rocznica katastrofy smoleńskiej

10 kwietnia 2010 roku samolot, który leciał na uroczystości rocznicy zbrodni katyńskiej, rozbił się pod Smoleńskiem. W katastrofie Tu-154M zginęli wszyscy pasażerowie – 96 osób – w tym prezydent RP Lech Kaczyński, jego małżonka Maria Kaczyńska, ostatni prezydent RP na Uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie sejmu i senatu, parlamentarzyści, dowódcy głównych sił zbrojnych, osoby sprawujące wysokie funkcje w państwie, duchowni, przedstawiciele Rodzin Katyńskich oraz załoga i funkcjonariusze BOR.

 

Obchody 5. rocznicy katastrofy smoleńskiej oraz 75. rocznicy zbrodni katyńskiej w gminie Wydminy rozpoczną się 10 kwietnia b.r. w kościele pw. Chrystusa Zbawiciela w Wydminach o godz. 18:00 mszą świętą w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej i zbrodni katyńskiej. Po mszy św. odbędzie się uroczysty apel przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół w Gawlikach Wielkich oraz wspólne złożenie kwiatów pod Dębem Katyńskim znajdującym się przy kościele.

Uroczystości odbędą się również w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Gietrzwałdzkiej w Zelkach w dniu 13 kwietnia b.r. o godz. 17:00.

Przewiń do góry
Skip to content