Eko Ranczo COOP i nowy Rekord Polski w ilości zjedzonych arbuzów

W dniu 18 lipca 2015 już po raz drugi odbył się Mazurski Piknik Ekologiczny Eko-Ranczo COOP. Ten jedyny w swoim rodzaju festyn to propozycja dla całych rodzin na aktywne spędzenie wolnego czasu na łonie pięknej, mazurskiej natury. W tym roku Patronat Honorowy nad całą imprezą objął Radosław Król, Wójt Gminy Wydminy oraz Alfred Domagalski, Prezes Krajowej Rady Spółdzielczej.

Piknikowanie w lipcu w Wydminach to doskonała okazja do skosztowania ekologicznych, regionalnych i tradycyjnych produktów. To również czas do rodzinnego spędzenia czasu i posłuchania koncertów. Dla bardziej wymagającej publiczności jak co roku swoje umiejętności prezentowali Wicemistrzowie Świata w Carvingu (Carving to sztuka dekoracji z owoców i warzyw) oraz uczestnicy II Edycji Wydmińskich Mistrzostw w Eko-Grillowaniu. Jednym słowem organizatorzy zapewnili wszystkim rozrywkę dla brzucha, ducha i ucha.
W tym roku Piknik Eko-Ranczo COOP stał pod znakiem ekologicznych, ale jednocześnie tradycyjnych i regionalnych wyrobów, które były promowane na stoiskach lokalnych wystawców. Najsmaczniejsze z nich to lokalne miody, tradycyjnie wędzone wędliny, tradycyjne pieczywo z nutką nowoczesności oraz ryby z lokalnych łowisk.
Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz sztuki carvingu, czyli rzeźbienia w owocach i warzywach. Panowie, Paweł Sztenderski oraz Grzegorz Gniech, aktualni Vice Mistrzowie Świata w tym fachu zaprezentowali najwyższy pułap swoich umiejętności. Goście mogli podziwiać pięknie rzeźbione arbuzy i melon z motywami kwiatowymi, róże z kalarep czy cukinii, a także batatowe śpioszki – baśniowe stworki ze słodkich ziemniaków uśpione w tradycyjnych wekach.
W tym roku mieliśmy również bardzo mocne postanowienie: ustanowić Rekord Polski w ilości zjedzonych arbuzów! Liczyliśmy przede wszystkim na frekwencję, bez której o takim osiągnięciu nie może być mowy. Dla uczestników pikniku przygotowaliśmy ponad pół tony owoców! W krojenie arbuzów i ich serwowanie wśród mieszkańców i przybyłych gości, aktywnie włączył się Wójt Gminy Wydminy, Radosław Król. Do spółki z Vice Mistrzami Świata w Carvingu, Grzegorzem Gniech oraz Pawłem Sztenderskim udało się uraczyć zgromadzoną publiczność ponad 500 kilogramami arbuzów. A zatem możemy ogłosić, iż w dniu 18 lipca 2015, na Wyspie Wydmińskiej, w ciągu jednej godziny uczestnicy Pikniku Eko-Ranczo COOP skonsumowali 535 kg arbuzów czym ustanowili Rekord Polski.
Po tak obfitej arbuzowej uczcie przyszedł czas na coś dla ucha i ducha. Na Pikniku rozbrzmiała muzyka formacji D’Dorsh oraz Martinez Band, a zgromadzona publiczność bawiła się do wczesnych godzin rannych następnego dnia!
Link aktywny tekst: www.carving-art.pl

{gallery}Wydminy/ekoranczo_relacja_2015{/gallery}

Przewiń do góry
Skip to content