INFO

Plac Rynek 1/1,
11-510 Wydminy

Odsłony: 1525

Można już odbyć wirtualny spacer po tegorocznym "Eko-Ranczo COOP", który odbył się 18 lipca. Jest to możliwe dzięki technologii Google Street View. Jest to drugi w Polsce tego typu spacer wykonany w mapach Google. Pierwszy opublikowany został w czerwcu b.r. Przystanek Woodstock.

Niewątpliwie jest to technologiczna nowinka. Spacer odbywa się w znanej z serwisu Google Maps technologii Google Street View, do tej pory umożliwiającej wirtualne zwiedzanie miejsc i miejscowości z perspektywy ulicy. Innowacyjnym rozwiązaniem jest możliwość zaprezentowania wydarzenia takiego jak Eko-Ranczo COOP, podczas którego ustanowiony został Rekord Polski w ilości zjedzonych arbuzów (o tym nietypowym rekordzie w Programie "Pytanie na Śniadanie TVP2 - 5:20 minuta
http://pytanienasniadanie.tvp.pl/20981128/arbuz-idealny-owoc-na-upalne-dni ).

Pomysłodawcy zastosowania w Wydminach tej technologii podkreślają, że nie chodzi wyłącznie o promocję wydarzenia, ale również wskazanie potencjału turystyczno-kulturalnego "Wyspy Wydmińskiej" oraz promowanie zdrowej i tradycyjnej żywności wytwarzanej przez spółdzielnie.

Wirtualny spacer dostępny jest pod adresem https://goo.gl/LZkf5Q, na stronie internetowej wydarzenia http://mazurskieekoranczo.pl/fotoalbum oraz z poziomu przeglądarki internetowej po wpisaniu nazwy wydarzenia.

Zdjęcia do projektu wykonał Zbigniew Bieleniewicz - rekomendowany fotograf Google na zlecenie Fundacji Projekt ARCHE. Zadanie jest współfinansowane ze środków Samorządu Gminy Wydminy oraz Krajowej Rady Spółdzielczej w Warszawie.

Kategoria: