Eliminacje mistrzostw województwa WMZ LZS w halowej piłce nożnej chłopców sp i gimnazjum

Dobre występy wychowanków LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy podczas turniejów eliminacyjnych mistrzostw województwa.
W mijającym tygodniu, młodzi piłkarze z Wydmin dwukrotnie byli gospodarzami turniejów eliminacyjnych w halowej piłce nożnej (9 i 10.03.2016). W obu turniejach, rozgrywanych w ramach WMZ LZS zajęli miejsca na podium, ale tylko uczniowie szkoły podstawowej uzyskali awans do półfinału, który zostanie rozegrany 18 marca br. w Rynie.

Obie ekipy uczniowskiego klubu, działającego przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wydminach zagrały w mocna „odmłodzonych” składach co dobrze rokuje przed przyszłorocznymi rozgrywkami. Gimnazjaliści, którzy nie uzyskali awansu mogą przygotowywać się już do kolejnego turnieju, tym razem o zasięgu ogólnopolskim, którym jest Coca – Cola Cup 2016. Tutaj ponownie na boiskach w Wydminach, będziemy mogli obserwować najlepsze ekipy gimnazjalistów z regionu. Pierwsza runda eliminacji, w której wystąpi osiem zespołów zaplanowana jest na 31 marca 2016.
Ich młodsi koledzy, w kategorii U – 13, zajmując drugie miejsce w turnieju eliminacyjnym awansowali do rundy półfinałowej, w której wystąpi dwanaście szkół z województwa warmińsko – mazurskiego podzielonych na dwie grupy. Grupa pierwsza zagra w Rynie (18.03.2016) a grupa druga w Lubawie (16.03.2016).

Składy zespołów z Wydmin:
U – 13 (2003-2004) – Szymon Kordowski, Robert Romanowicz, Krystian Siergiej, Mateusz Michalkiewicz, Krzysztof Kudraj, Kamil Roman, Kamil Opolski, Dawid Bogdański, Oliwier Milewski, Martin Czarniecki i Oskar Pilczuk.

U – 16 (2001-2002) – Kamil Paszkowski, Przemysław Siwicki, Karol Bloch, Dawid Król, Ireneusz Jeleniewicz, Rafał Kułak, Rafał Romanowicz, Michał Rożenko, Maciej Cywiński, Jakub Pietryczka, Paweł Jegor i Igor Danilewicz.

Po emocjach związanych z rozgrywkami w hali, młodzi adepci piłki nożnej z Wydmin mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności podczas turnieju na świeżym powietrzu. W sobotę 12 marca 2016 na boisku Orlik w Giżycku odbył się turniej kontrolny dla chłopców w kategorii U – 11. W rozgrywkach uczestniczyli wychowankowie szkółek piłkarskich z terenu powiatu giżyckiego, którzy w miłej atmosferze mieli możliwość sprawdzenia formy przed kolejnymi rozgrywkami. Tego dnia wynik sportowy nie był istotny a szesnastoosobowa ekipa LUKS-u, która została podzielona na dwa zespoły zaprezentowała się bardzo przyzwoicie.

Składy zespołów z Wydmin:
U – 11 A (2005-2006) – Piotr Giedo, Mariusz Krajewski, Maciej Ostrowski, Igor Pryczka, Marcel Konopko, Jakub Siwicki, Filip Pietryczka, Adam Słuchocki i Dawid Wójcik.

U – 11 B (2006 – 2008) – Piotr Sawoń, Jakub Czobot, Dominik Romanowski, Kacper Grześkowicz, Krystian Kuźmiński, Bartosz Rolnik i Piotr Pośrednik.

Marek Ostrowski

{gallery}elimacje{/gallery}

Przewiń do góry