Finał oraz podsumowanie Ogólnopolskiej Kampanii „Dzieciństwo bez Przemocy”

19 listopada to Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci, a zarazem finał Ogólnopolskiej Kampanii „Dzieciństwo bez Przemocy”, do której 08 października br. przystąpiliśmy wraz z placówkami oświatowymi z terenu Naszej Gminy.

W dniu finału kampanii, przy budynku Urzędu Gminy Wydminy, wyświetlone zostały spoty promujące Ogólnopolską Kampanię „Dzieciństwo bez Przemocy” jako wyraz sprzeciwu wobec krzywdzenia dzieci w Polsce.

W czasie trwania kampanii, Szkoły z terenu Gminy Wydminy, zrealizowały  szereg inicjatyw edukacyjnych oraz informacyjnych, co udokumentowały za pomocą swoich mediów społecznościowych oraz stron internetowych:

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Wydminach:

  • Od 17 października do 18 listopada uczniowie z różnych grup wiekowych brali udział w wielu webinariach oraz lekcjach online w ramach kampanii, podczas których mogli zgłębiać tematy dotyczące relacji rówieśniczych, bezpieczeństwa w sieci oraz radzenia sobie z kryzysami psychicznymi. Za pomocą kodów QR, udostępnionych przez prowadzących zajęcia, uczniowie mieli umożliwiony czynny udział w lekcjach.
    Link: http://zsowydminy.pl/?p=10933
  • „Szklany Człowiek, czyli o sile słów” – w ramach realizacji działań związanych z udziałem w kampanii „Dzieciństwo bez Przemocy” uczniowie wzięli udział w lekcji przedstawiającej historię o człowieku ze szkła, który kruszył się, łamał, gdy ktoś go obrażał – a chodzenie z kamieniem w bucie pokazało, jak czuje się osoba, która jest obrażana. Dzięki temu działaniu uczniowie zrozumieli m.in. siłę wypowiadanych przykrych słów.
    Link: https://www.facebook.com/szkolniak.zsowwydminach/videos/1102432704836926
  • 18 listopada odbył się symboliczny marsz „pomarańczowych” ulicami Wydmin, w którym udział wzięli najmłodsi, jak i najstarsi, uczniowie ZSO w Wydminach oraz społeczność lokalna, trzymając w dłoniach hasła „STOP PRZEMOCY”.
  • 19 listopada budynek ZSO w Wydminach zostanie symbolicznie podświetlony na czerwono na znak jedności z innymi instytucjami, które wzięły udział w kampanii.

Szkoła Podstawowa w Gawlikach Wielkich:

Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom, koordynatorom akcji oraz społeczności lokalnej za podjęte działania edukacyjne i informacyjne w kwestii przemocy wobec dzieci oraz za wzięcie udziału w kampanii „Dzieciństwo bez Przemocy”, a także wszystkim, którzy zaczynają dostrzegać skalę i skutki tego zjawiska. Jako społeczeństwo stajemy się bardziej świadomi, staramy się być lepszymi rodzicami, uczymy się, jak wspólnie działać na rzecz dzieciństwa mocy – bez przemocy. Na stronie organizatorów kampanii https://dziecinstwobezprzemocy.pl/wiedza/ znajdują się odpowiedzi, które pomogą lepiej zrozumieć, czym jest przemoc wobec dzieci, jak jej zapobiegać i jak budować przyszłość pełną miłości oraz bezpieczeństwa dla najmłodszych.

Przewiń do góry
Skip to content