Finał wojewódzki XVI ogólnopolskiego turnieju piłki nożnej „Z podwórka na stadion”

Finał wojewódzki XVI ogólnopolskiego turnieju piłki nożnej „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku z udziałem uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wydminach w kategorii chłopców U-8.

Czternaście zespołów chłopięcych U – 8, wzięło udział
w finałowych rozgrywkach organizowanych w Iławie przez Polski Związek Piłki Nożnej i firmę Tymbark. Zespół Sport z Kulturą ZSO Wydminy został sklasyfikowany na dziewiątym miejscu.

 

  Reprezentacja U – 8 z Wydmin, w wyniku losowania znalazła się w mocnej grupie turniejowej z UKS Rona 03 Ełk, SP Gronowo Górne i związkową szkółką piłkarską PZPN z Olsztyna. Jako trener podejrzewałem od początku, że to pierwszy mecz z sąsiadami z Ełku będzie tym, który dawał będzie przepustkę do strefy pucharowej turnieju wojewódzkiego. Niemrawy początek dał przewagę zespołowi Rony 03 Ełk, której zawodnik po błędnym zagraniu w polu karnym przez jednego z obrońców dał swojej drużynie prowadzenie. Jednak waleczność zespołu z Wydmin przynosiła realne skutki w postaci dwukrotnego wychodzenia na prowadzenie 2:1 i 3:2. Niestety w ostatniej akcji meczu, po problematycznym faulu; świetnym strzałem popisuje się  napastnik z Ełku, który trafieniem nie do obrony zapewnia swojemu zespołowi remis i jeden punkt w spotkaniu otwarcia. W tym samym czasie na boisku obok Akademia Młodych Orłów z Olsztyna gromi szkołę podstawową z Gronowa Górnego 10:0.

Szkoda pierwszego spotkania, ponieważ zwycięstwo mocno podbudowałoby, zmęczonych podróżą chłopców z Wydmin. Ale taka jest piłka a gra do końca to jedna z zalet najlepszych zespołów. Kolejne spotkanie to wiele ciekawych akcji indywidualnych i zespołowych i 8 bramek strzelonych przez najlepszego tego dnia w ekipie LUKS-u Bartosza Rolnika, który w sumie w całym turnieju zdobył ich aż 11 (tylko dwie mniej niż król strzelców turnieju).  Kolejne trzy bramki dołożyli koledzy i w drugim spotkaniu wygrywamy zdecydowanie z ekipą z Gronowa 11:0! Nasi rywale z grupy w tym samym czasie kończą swoje spotkanie, w którym tryumfuje ekipa z Olsztyna 5:2. Wyniki dla nas dobre przed ostatnią kolejką grupową. Rona 03 Ełk, musi strzelić naszym niedawnym rywalom osiem goli a my musimy dbać o to aby nie stracić więcej niż trzy bramki w meczu z AMO. Plan pada już w pierwszych sekundach, kiedy tracimy pierwszą bramkę. Okazuje się to tylko początek kłopotów, które polegały na zauważalnych błędach we wszystkich elementach gry. Nie potrafimy sprostać rozpędzonej drużynie olsztyńskich młodych orłów i przegrywamy po słabym meczu 0:7. Ekipa z Ełku strzela w swoim spotkaniu 10 goli nie tracąc ani jednego. Koniec marzeń o grze w ćwierćfinałach. Na pocieszenie 9 pozycja w województwie wśród wielu bardzo dobrych zespołów. Nagrody indywidualne dla wszystkich naszych zawodników oraz nadzieja na kolejne szanse, których jeszcze wiele przed naszym bardzo młodym zespołem.

Serdecznie chciałbym podziękować rodzicom młodych adeptów piłki nożnej, którzy wsparli udział dzieci w finale wojewódzkim. Podziękowania należą się również Dyrekcji Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Gminie Wydminy, za współfinansowanie wyjazdu i uczestnictwa naszych „młodych orłów” w tak niezwykłym wydarzeniu jaki był tegoroczny finał turnieju „Z podwórka na stadion” O Puchar Tymbarku w Iławie.

Reprezentacja LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy na turnieju wojewódzkim: Bartosz Rolnik, Kacper Grześkowicz, Dawid Waleriański, Krystian Kuźmiński, Oliwier Perdion (U-8), Jan Konopko, Jeremiasz Michałowski, Wiktor Ostrowski, Kamil Waleriański, Aleksander Olchowski (U-7) i Filip Dziki (U-6), który był najmłodszym uczestnikiem tegorocznych finałów.    

 

 

Marek Ostrowski

Zdjęcia – Marta Dziki

{gallery}tymbark{/gallery}

Przewiń do góry