Finały wojewódzkie XIX ogólnopolskiego turnieju PZPN „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” Iława, 15-16.04.2019

Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wydminach, reprezentowali powiat giżycki, podczas finałów wojewódzkich rozgrywanych w Iławie w kategoriach U-10 i U-12. W obu kategoriach wiekowych zmagania zakończyły się poza strefą medalową.

W młodszej kategorii wiekowej, zawodnicy LUKS ZSO Wydminy po wygraniu dwóch spotkań grupowych i jednej przegranej awansowali do fazy ćwierćfinałowej. Brak awansu pozwolił na zajęcie piątego miejsca w stawce 16 finalistów wojewódzkich i blisko 100 zespołów, które wystartowały w naszym województwie.

 

Dzień później na stadionie Jezioraka Iława mogliśmy oglądać zmagania starszych kolegów w kategorii U-12. Po dwóch porażkach i wygranej, młodzi piłkarze z Wydmin nie uzyskali awansu do fazy pucharowej i musieli zadowolić się dziewiątym miejscem
w województwie wśród 20 zespołów, które awansowały do fazy wojewódzkiej. W tej kategorii wiekowej w województwie warmińsko – mazurskim mogliśmy oglądać 120 zespołów.

Dofinansowanie udziału młodych sportowców we współzawodnictwie sportowym, odbyło się ze środków przeznaczonych m.in. przez Gminę Wydminy.

                                                                                                                                                          

Marek Ostrowski 

Fot: Marek Ostrowski

Warmińsko – Mazurski Związek Piłki Nożnej

Polski Związek Piłki Nożnej

{gallery}2019/Sport/13{/gallery}

Przewiń do góry