Futbolistki ZSO Wydminy trzecie w Finale Wojewódzkim CocaCola Cup!

Finał Wojewódzki CocaCola Cup na Warmii i Mazurach odbył się 12 czerwca w Olsztynie.
W turnieju udział wzięło 8 najlepszych zespołów dziewcząt i 16 zespołów chłopców z całego województwa.  
 
Futbolistki ZSO Wydminy na finał jechały z nastawieniem „Możemy wszystko, nie musimy nic”. Wydmiński zespół jako jedyny z ośmiu finalistów złożony był wyłącznie z uczennic klas I gimnazjum. Bardzo ambitna gra, bez kompleksów wieku i umiejętności dała dziewczynom III miejsce w województwie.

W pierwszym grupowym spotkaniu wydminianki pokonały Gimnazjum Barczewo 1:0. Kolejny mecz to porażka 0:2 z mocnym zespołem z Ostródy. Trzeci mecz decydował o awansie do półfinału. W spotkaniu z Miłakowem trzy bramki Moniki Stefaniak dały pewne zwycięstwo 3:0 i awans do półfinałów.
W półfinale los skojarzył zespół z Wydmin z koleżankami z Węgorzewa, późniejszymi zwycięzcami całego turnieju. Po słabszym meczu wydminianki uległy dziewczynom z Węgorzewa 0:2. W meczu o trzecie miejsce przeciwniczkami Wydmin były gimnazjalistki z Burkatu. Wynik spotkania otworzyła Monika Stefaniak, jednak przeciwniczki szybko wyrównały. Piękna indywidualna akcja Zuzanny Osinka dała ponownie prowadzenie zespołowi z Wydmin. Jednak tego prowadzenia również nie udało się utrzymać do końca spotkania. Ostatecznie mecz kończy się wynikiem 2:2. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. W rzutach karnych więcej zimnej krwi zachowały Futbolistki ZSO Wydminy, a decydujący rzut karny wykonała Patrycja Kuźmińska, najlepsza bramkarka całego turnieju.
 
Futbolistki ZSO Wydminy wystąpiły w składzie: Monika Stefaniak, Zuzanna Osinka, Milena Samiła, Ola Czobot, Julia Kolendo, Patrycja Kuźmińska, Wiktoria Rynkiewicz, Marlena Makowska. Trener Bartłomiej Osior.

{gallery}sport/woj_cocacola{/gallery}

Przewiń do góry