Gorąca atmosfera II Półmaratonu Wydminy

Michał Smalec z Ełku i Monika Grabarczyk z Marek zwyciężyli w II Półmaratonie Wydminy. Kameralna impreza z każdym rokiem nabiera większego rozmachu. Zgodnie z prognozami upalna pogoda wszystkim dała się we znaki. Szkoda, że tego dnia Jezioro Wydmińskie nie chciało wystąpić ze swych malowniczych brzegów.

II Półmaraton Wydminy odbył się 5 lipca. We wszystkich biegach wystartowało łącznie ponad 400 osób. Na przygodową trasę 21 kilometrów wokół jeziora wyruszyło stu uczestników. 131 osób wybrało bieg na 10km. Wśród nich 11 wózkarzy. I to właśnie wózkarze zafundowali kibicom pierwszą porcję sportowych emocji.  Bogdan Król z Ornety i  Piotr Małek z Otwocka do ostatnich metrów walczyli o zwycięstwo. Widowiskowy finisz na ostatniej prostej wygrał zawodnik IKS LOTOS Smok Orneta. W kategorii kobiet zwyciężyła Monika Pudlis z Ornety przed reprezentantką Wydmin Katarzyną Zubowicz.

Bieg na 10km wygrała Beata Bielenica reprezentująca BiegamBoLubię Wydminy. W kategorii mężczyzn najszybszy był Staśys Dovidas z Wilna. Kategorię M-60 wygrał Tadeusz Dziekoński z Białegostoku, który kilka dni wcześniej wydmińskiej trasie biegu na 10km przyznał atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Ponad 200 osób wystartowało w biegach dzieci i młodzieży. Tu dużą niespodziankę sprawili uczestnicy kolonii i obozów sportowych przebywający w Wydminach, którzy tłumnie przybyli na miejsce startu.

Wszyscy wyjechali z Wydmin udekorowani, ubrani i najedzeni. Pamiątkowe medale, koszulki i bochenki ekologicznego chleba z miejscowej piekarni trafiły w ręce każdego uczestnika.

II Półmaraton Wydminy jest iloczynem naszej sympatii do Wydmin i biegowej pasji. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom za pomoc i zaangażowanie w przebieg imprezy. Gratulujemy osiągniętych wyników. Cieszymy się, że w tych piekielnych okolicznościach pogody, zdrowy rozsądek wygrał z przerostem sportowych ambicji” – powiedzieli po biegu Beata i Bartek Osior, organizatorzy II Półmaratonu Wydminy.