Gwiazdy polskiej Ekstraklasy motywowały młodych sportowców do dalszych treningów piłkarskich

Wychowankowie wydmińskiej akademii piłki nożnej wzięli udział w zorganizowanym w Giżycku Turnieju z Gwiazdami, który zgromadził czołowych zawodników piłki nożnej wywodzących się z naszego regionu. W hali Centralnego Ośrodka Sportu, w której występowali reprezentanci LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy U – 8 i U – 10 swoimi doświadczeniami podzielili się z młodymi adeptami sportu Łukasz Broź (Legia Warszawa), Marcin Budziński (Cracovia Kraków) i Piotr Żemło (Wisła Kraków).

Wychowankowie wydmińskiej akademii piłki nożnej, mieli możliwość wystąpienia w dwóch kategoriach wiekowych, w których spotkali się z rówieśnikami z Łomży, Giżycka, Łukowa i Korsz. Turniej przebiegał w bardzo miłej i świątecznej atmosferze z doskonałymi akcentami piłkarskimi, którym mogła przyglądać się publiczność zgromadzona w hali COS-u w Giżycku oraz przybyli goście w postaci piłkarzy z czołowych polskich zespołów Ekstraklasy.
Zespół z Wydmin w kategorii U – 10 wystąpił w składzie: Piotr Giedo, Maciej Ostrowski, Mariusz Krajewski, Igor Pryczka, Filip Pietryczka, Adam Słuchocki, Piotr Sawoń, Dawid Wójcik i Jakub Siwicki. W pierwszym spotkaniu remisujemy bezbramkowo z UKS Trójka Łochów. W kolejnych spotkaniach odnosimy zwycięstwo 1:0 z MUKS Gol Giżycko 2 i przegrywamy 0:1 z Mazurią Giżycko. Było to jedyne przegrane spotkanie dziesięciolatków ze Sport z Kulturą. Mecz numer cztery to zwycięstwo 2:0 nad pierwszym zespołem MUKS Gol Giżycko. W ostatnim meczu, remisujemy bezbramkowo z najlepiej dysponowanym tego dnia zespołem ŁKS Łomża. Gra chłopców zasługuje na sporą pochwałę głównie ze względu na waleczność i próby organizowania akcji indywidualnych i zespołowych. Na szczególne wyróżnienia według trenerów zasłużył Dawid Wójcik, który został najlepszym zawodnikiem w swojej drużynie. Jego kolega z zespołu Adam Słuchocki otrzymał prestiżową nagrodę MVP, czyli najlepszego zawodnika turnieju dziesięciolatków.
Niewiele gorzej spisali się ich młodsi koledzy w kategorii U – 8. Zespół, który został zbudowany w 80% na chłopcach siedmio i sześcioletnich, musiał stawić czoła nieco starszym kolegom z rocznika 2007. Rewelacyjnie spisywał się w ekipie Sport z Kulturą zaledwie 5-letni Filip Dziki, który jako najmłodszy zawodnik turnieju zagrał we wszystkich meczach swojego zespołu. Pozostali zawodnicy LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy U-8 to: Dominik Romanowski, Adam Bakun, Bartosz Rolnik, Dawid Waleriański, Piotr Pośrednik, Kacper Grześkowicz, Krystian Kuźmiński, Florian Kasak i Wiktor Ostrowski. Chłopcy, w tej kategorii wiekowej spisywali się również bardzo dzielnie, nie odstając mocno od starszych kolegów. W pierwszym spotkaniu przegraliśmy 0:1 z Trójką z Łochowa, tracąc bramkę w końcówce spotkania kiedy na parkiecie mogliśmy oglądać najmłodszych zawodników LUKS-u. W kolejnym spotkaniu musimy uznać wyższość MKS z Korsz, z którym przegrywamy tracąc dwa gole. Jednak w miarę trwania turnieju, nasi chłopcy coraz bardziej się rozgrywali co było zauważalne w kolejnych meczach. W trzecim spotkaniu remisujemy 1:1 z giżycką Mazurią, w czwartym meczu wygrywamy 1:0 z ŁKS Łomża by na koniec ponownie zremisować 1:1 z przedstawicielami drugiej giżyckiej akademii piłkarskiej GOL. W tej kategorii wiekowej, wyróżnienie indywidualne przypadło najlepszemu w sowim zespole Bartoszowi Rolnik.
Turniej przebiegał bez wyraźnego akcentu na klasyfikację końcową a organizatorzy z MUKS Gol Giżycko zadbali o nagrody dla wszystkich uczestników w postaci medali i pucharów dla wszystkich zespołów. Nie zabrakło również nagród rzeczowych dla najlepszych zawodników oraz poczęstunku dla młodych zawodników oraz ich rodziców, którzy gorąco dopingowali wszystkie zespoły, dzięki czemu atmosfera turnieju była bardzo przyjazna rozwijaniu umiejętności młodych adeptów piłki nożnej.

 Marek Ostrowski
Zdjęcia – Ewelina Ostrowska

 

{gallery}sport/gwiazdy_ekstraklasy_motywowaly{/gallery}

Przewiń do góry