II Półmaraton Wydminy

Tegoroczny Półmaraton Wydminy zapowiada się bardzo ciekawie. Nowy termin, nowa lokalizacja i dwie zupełnie nowe trasy. Malownicze 21 km wokół Jeziora Wydmińskiego i szybka, atestowana trasa biegu na 10 km. Gościnna dla biegaczy Gmina Wydminy już czeka na przyjazd zawodników z całej Polski. 

II Półmaraton Wydminy odbędzie się 4 lipca 2015. Początek wakacji to świetny czas na rodzinny urlop w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Trasa półmaratonu jest jedną z piękniejszych tras biegowych na Warmii i Mazurach. Po pięciu asfaltowych kilometrach uczestnicy wbiegają w zielone tereny Nadleśnictwa Giżycko. Prawdziwa uczta dla miłośników aktywności fizycznej połączonej z obcowaniem na łonie natury. Ostatnie dwa kilometry to powrót na ulice i mocny finisz do samego centrum Wydmin. Ci, z zacięciem nieco bardziej sportowym zapewne zdecydują się na dystans 10 km. Trasa w dniu biegu będzie posiadała atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Przyjemnie falująca droga z Wydmin do Szczepanek to duża szansa na poprawę rekordu życiowego.

Oprócz dorosłych ulicami Wydmin przebiegną także dzieci. Od przedszkolaka do maturzysty. Weekend 4-5 lipca to także termin obchodów Dni Wydmin. Z tej okazji Gminny Ośrodek Kultury w Wydminach przygotował wiele dodatkowych atrakcji; koncerty, pokazy, zabawy i konkursy dla najmłodszych. Będzie po mazursku. Życzliwie, serdecznie i z przytupem. 

Wszyscy uczestnicy otrzymają koszulki i pamiątkowe medale. Imprezę poprowadzą Krzysztof Łoniewski i Paweł Januszewski z Programu 3 Polskiego Radia. Honorowy Patronat nad II Półmaratonem Wydminy objęli Wójt Gminy Wydminy Radosław Król oraz Starosta Powiatu Giżyckiego Wacław Strażewicz. 

Dodatkowe informacje, regulamin i formularz rejestracyjny dostępne są na stronie www.polmaratonwydminy.pl. 

 

Przewiń do góry