II RODZINNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

II RODZINNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ
„O Puchar Wójta Gminy Wydminy”

1 czerwca 2013 Boisko Orlik i Stadion Gminny Wydminy początek godzina 9.00

W dniach 1 i 2 czerwca 2013 roku odbędą się w Wydminach Dni Rodziny. Jest to cykl imprez kulturalno – sportowych dla mieszkańców Gminy Wydminy. Jednym z założeń jest rozwijanie idei UEFA GRRASROOTS, polegającej m.in. na integracji społecznej bez podziałów, poprzez piłkę nożną i jej elementy. Pierwszego dnia zaplanowane są głównie rozgrywki piłki nożnej dla dzieci i młodzieży, oraz dorosłych powyżej 35 roku życia. Ważnym elementem jest spory przekrój wiekowy uczestników.

  •  KINDER Cup – turniej piłki nożnej dla najmłodszych dzieci do 11 roku życia. Godziny 8.00 – 11.00. Rozwijanie świata zabawy poprzez piłkę nożną i jej elementy. Pomoc ze strony rodziców – BEZCENNA.

Max. liczba zespołów 6

  • EURO Cup – turniej piłkarski dla dzieci i młodzieży w wieku powyżej 12 lat, rozegrany zostanie w godzinach 11.00 – 13.00. Drużyny biorące udział w rozgrywkach, przygotowują jednakową oprawę (stroje w barwach narodowych, transparenty, kibice) związaną z wybraną reprezentacją gr. A eliminacji do Mistrzostw Świata w Brazylii w 2014 roku.

Maksymalna liczba zespołów 6

  • MECZ PIŁKI NOŻNEJ MAZUR Wydminy godzina 15.00 – 18.00.

OLDBOY Cup – udział zespołów ośmioosobowych, gdzie przynajmniej 50 % zawodników ma ukończone 35 lat. Turniej rozegrany w godzinach 13.00 – 15.00.

Maksymalna liczba zespołów 6

W każdym turnieju udział weźmie 50 uczestników dzięki czemu łącznie w rozgrywkach piłkarskich weźmie 140 – 150 osób. Przekrój wiekowy 6 – 60 lat.

Organizatorzy tego dnia nie nastawiają się na typową rywalizacją sportową dlatego też, ważniejsza od wyniku sportowego jest kreatywne podejście uczestników i dobra zabawa mająca na celu integrację rodzinną poprzez piłkę nożną. Ta inicjatywa doskonale wpisuje się w proponowany przez KZ LZS program na najlepszą inicjatywę w województwie. Strona to np. www.wm.lzs.pl

Marek Ostrowski

Przewiń do góry