III miejsce w województwie wychowanków LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy

Wychowankowie LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy na trzecim miejscu wojewódzkiego turnieju  U-8 w Mikołajkach

W ostatni weekend zawodnicy z Wydmin wystartowali w dwóch turniejach dziecięcej piłki nożnej. W sobotę 4 czerwca br. na Stadionie Miejskim w Suwałkach spotkały się zespoły z roczników 2009-2010 z województwa podlaskiego oraz reprezentacja Sport z Kulturą jako przedstawiciele województwa warmińsko – mazurskiego.

Dzień później, o rok starsi koledzy mieli możliwość rywalizowania w Mikołajkach z ekipami z terenu naszego województwa.

Sobotni turniej miał typowy przebieg pikniku piłkarskiego, w którym liczyła się przede wszystkim dobra zabawa oraz zdobywanie nowych umiejętności. Tego dnia na boiskach mogliśmy oglądać zmagania siedmio i sześciolatków reprezentujących zespoły Akademii Piłkarskiej Talent Białystok, Włókniarz Białystok, Akademia 2012 Suwałki, Sparta Augustów, Wigry Suwałki i LUKS Wydminy. Występy naszych wychowanków można zaliczyć do udanych a braki kadrowe miały spore znaczenie w związku z wysoką temperaturą. Organizatorzy tego dnia nie wyróżniali specjalnie wyniku sportowego, a nagrodzenie wszystkich zespołów pamiątkowymi medalami i pucharami zrekompensowało dzieciom trud włożony w rywalizację na boisku.

Reprezentacja LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy zagrała tego dnia w składzie: Jan Konopko, Wiktor Ostrowski, Aleksander Olchowski, Kamil Waleriański (U-7), Filip Dziki (wyróżnienie indywidualne), Oskar Świątkowski i Wojtek Kasprowicz (U-7).

{gallery}sport/suwalki{/gallery}

Dzień później starsi koledzy z rocznika 2008 w składzie: Bartosz Rolnik, Krystian Kuźmiński, Dawid Waleriański, Kacper Grześkowicz, Kacper Kisiel, Dawid Żukowski i kontuzjowany Piotr Pośrednik wspierani przez młodszych o rok Janka Konopko i Wiktora Ostrowskiego oraz sześcioletniego Filipa Dzikiego zajęli dobre trzecie miejsce w wojewódzkim turnieju w Mikołajkach. W obsadzie ośmiu zespołów, wychowankowie zespołu z Wydmin w fazie grupowej odnieśli dwa zwycięstwa z Mrągowem (5:2) i Mikołajkami (8:0) oraz remis z ekipą z Pisza (4:4). Ostatni mecz grupowy wzbudził wiele emocji w związku z niesportowym zachowaniem rodziców i trenera z Pisza, który dopuścił do gry starszego zawodnika. Mecz, który powinniśmy wygrać walkowerem został jednak przez organizatorów zakwalifikowany jako rozstrzygnięty remisem.

Nie przeszkodziło to na zajęcie pierwszego miejsca w grupie. Mecz półfinałowyz MAP z Giżycka zakończył się porażką 1:3 a podopieczni Wojtka Lastkowskiego, za kilka minut potwierdzili swoją dobrą dyspozycję wygrywając w finale z zespołem z Korsz. Nas los w meczu o trzecie miejsce ponownie skrzyżował w zespołem z Pisza. Mimo wielu niewłaściwych incydentów ze strony rodziców chłopców z Pisza; którzy nie rozumieją że piłka dziecięca ma być zabawą a przede wszystkim uczciwą zabawą, wygrywamy to spotkanie 2:1 zajmując dobrą trzecią pozycję.

{gallery}sport/mikolajki{/gallery}

Przewiń do góry
Skip to content