Inwestycje w społeczeństwo

DSC06142Ponad 2,6 mln zł mają wartość projekty, których celem jest nauka umiejętności zawodowych oraz zapewnienie profesjonalnego wsparcia osobom doświadczającym trudności na polu społecznym i zawodowym. W czwartek 23 lutego marszałek Gustaw Marek Brzezin podpisał umowy na realizację trzech przedsięwzięć.

– Otwieramy ważny cykl działań poświęcony aktywizacji społecznej i zawodowej osób wykluczonych – mówił marszałek Gustaw Marek Brzezin. – W RPO na lata 2014-2020 zarezerwowaliśmy na ten cel 128 mln euro. Serdecznie witamy pierwszych beneficjentów tych pieniędzy.

Na początek pomocą zostaną objęci mieszkańcy gmin: Wydminy, Lubawa, Kalinowo, Prostki i Stare Juchy. Dofinansowanie tych działań z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 wynosi ponad 2,2 mln zł.

– Jest to szczęśliwy finał starań o kompleksowy program i szerokie wsparcie dla osób doświadczających życiowych trudności – mówił Adam Roznerski, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubawie.

Programy rozłożone są na kilka etapów i będą trwały trzy lub cztery lata. Z reguły po spotkaniach z doradcami zawodowymi i psychologami następują szkolenia i warsztaty dobrane pod kątem preferencji uczestnika. Udział w programie zakończony jest stażem zawodowym.

– Pragniemy pomóc osobom, które wypadły z rynku pracy, ponownie znaleźć na nim miejsce dla siebie – mówił Krzysztof Anuszkiewicz, prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno-Gospodarczych im. Króla Zygmunta Augusta w Augustowie.

{gallery}2017/projekty/01{/gallery}

Przewiń do góry
Skip to content