Jagiellonia Białystok zagra w Wydminach

Jagiellonia Białystok, Prokuratura Białystok, Reprezentacja Polski Lekarzy – to tylko niektóre zespoły piłkarskie, które będzie można zobaczyć w najbliższy weekend w Wydminach podczas Europejskiego Ekologicznego Weekendu Piłkarskiego R-GOL Wydminy CUP 2015.

W dniach 12-13 czerwca zostanie zorganizowana dwunasta już edycja tej imprezy. Planowany jest udział 30 zespołów z Polski i zagranicy. Turniej rozegrany zostanie w trzech kategoriach wiekowych:  U-8 ( sobota), U-15 (piątek-sobota) oraz OLDBOY (sobota). Kategoria OLDBOY 35+ zagra w składzie z byłymi zawodnikami Jagiellonii Białystok. W skład tej kategorii wejdą również: Reprezentacja Polski Lekarzy, Prokuratura Białystok oraz Mazur Wydminy.  Udział w wydarzeniu piłkarskim w Wydminach potwierdzili także m.in. – Łukasz Broź (Legia Warszawa), Piotr Żemło (Wisła Kraków) oraz Bartłomiej Drągowski (Jagiellonia Białystok).
W kategorii U-8 zobaczymy aż dziesięć zespołów m.in. z Trok (Litwa), Białegostoku, Suwałk, Kętrzyna, Węgorzewa, Giżycka, Augustowa (k. Bielska Podlaskiego) i Wydmin. Poza głównymi meczami odbędą się turnieje towarzyszące zespołów pochodzących z Włocławka, Giżycka, Wydmin i Kruklanek.
Główną ideą Europejskiego Ekologicznego Weekendu Piłkarskiego jest popularyzacja piłki nożnej dzieci i młodzieży oraz międzynarodowa integracja poprzez sport. W tym roku organizatorem imprezy jest LUKS „Sport z Kulturą” ZSO Wydminy oraz Marek Radzewicz. Więcej szczegółów znajduje się na www.lukswydminy.pl

Przewiń do góry