Jubileusz 20-lecia Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Wydminach.

W piątek 23 czerwca 2017r. Polskie Stowarzyszenie Diabetyków w Wydminach obchodziło swoje 20-lecie powstania. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele pw. Chrystusa Zbawiciela w Wydminach, po której członkowie stowarzyszenia oraz zaproszeni goście przeszli     ze sztandarem w dłoni do restauracji Gościniec Wydmiński, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.

Prezes Grażyna Giedo powitała zaproszonych gości i podziękowała za przybycie. Samorząd Gminy Wydminy reprezentował Wójt Gminy Radosław Król, Przewodnicząca Rady Gminy Grażyna Plato oraz Sekretarz Gminy Alina Romanowicz.

 

Doktor Elżbieta Cipielewska przedstawiła prezentację multimedialną na temat otyłości i jej negatywnego wpływu na rozwój cukrzycy, po czym dr Rajmund Drużba opowiedział o sposobach jej zapobiegania, możliwościach leczenia oraz zdrowych nawykach żywieniowych.

Jeden z założyciel koła, Pan Jan Danilewicz przedstawił sprawozdanie z działalności            stowarzyszenia, następnie zaproszeni goście składali życzenia i gratulacje na ręce Pani Prezes Grażyny Giedo. Zostały wręczone odznaczenia dla członków koła, oraz upominki dla zaproszonych gości.

Uroczystość zakończyła się występem dwóch studentek Wydziału Muzycznego, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Kingi Giedo i Marii Milewskiej, które wykonały piosenki znanych polskich i zagranicznych artystów.

{gallery}2017/inne/03{/gallery}

Przewiń do góry
Skip to content